Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Egy férfi szervezetében...

Egy férfi szervezetében milyen hormonális változások játszódnak le orgazmuskor?

Figyelt kérdés

Érdekelne egész konkrétan is, hogy vérből mi az ami mérhető esetleg, mert érdekes dolog, ez, valaki pl felpörög tőle, de hallok olyan sportolót is, aki egy komolyabb verseny, akármi előtt 1 hétig se szexel, mert neki nagyon elveszi az energiáját, szal elég ellentétesek az infók.


Tapasztalatokat is írhattok, de elsősorban valaki olyan véleményére vagyok kíváncsi, aki szakmailag tudja, milyen hormonváltozások zajlanak le és milyen következményekkel járnak ezek.


2015. szept. 9. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a verseny meg szex kérdés idejétmúlt álprobléma. Férfiaknál a kielégületlenség miatt fennálló feszültség ár segíthet is a jobb eredmény elérésében, de ez feltehetően nagyon egyénfüggő, tudományosan igazolt hatás nincs.
2015. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hol élsz te kérdező ? Azt gondolod itt egészségügyi szakemberek válaszolgatnak .Esetleg csak olyanok akik jobban tájékozódtak egyes dolgokba .

Az 1 es jól írja,az egy tévhit amit régebben betartattak .

Most már az ellenkezője igaz .Orgazmuskor boldogság hormon szabadul fel .A továbbiakban még különböző kémiai dolgok játszódnak le,ahogy minden alapra rendeződik vissza .

Ugyan le volt mindez irva részletesen,de én nem vagyok kémikus,vegyész,de még orvos sem hogy értettem volna .

Ugy gondolom neked se mondana semmit .

2015. szept. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

miből gondolod h nem érteném?


de mindegy, én nem kötözködök, esetleg akkor értelmesebb válasz valaki?


Másrészt, én nem tudom, ki hol él, de én élsportolókkal vagyok az időm nagy részében, és pontosan tudom, h baromira be van szabályozva nekik, h mikor van szex és mikor nincs szex, az persze más kérdés, h tesznek rá, és legtöbben persze nem tartják be, de olyat is ismerek, aki kőkeményen betartja a "diétát", ha tudja, hogy nagyon komoly tétje van a versenynek.

És valahol az első válaszban rejlik amúgy a lényeg, mert ők is erre alapoznak, hogy a kielégületlenség miatti feszültség hatalmas energiát képes felszabadítani. Az is igaz, h a mai napig se tisztázott teljesen a kérdés, főleg mivel iszonyú egyénfüggő, hogy kinél mennyire veszi le az energiát avagy mennyire szabadít fel boldogsághormonokat, na meg az is kulcskérdés, hogy kinél mennyi idő alatt rendeződik a kémiai folyamatok révén vissza az "alaphelyzetbe" a hormonháztartás.


Szal, szó nincs idejét múlt kérdésről, csak annyi, hogy nagy tabu, viszont kivizsgálásra se került megfelelően ... így aztán edzője és sportolója válogatja, hogy éppen mit akar kezdeni ezzel a kérdéssel.

2015. szept. 10. 09:51
 4/4 A kérdező kommentje:
álprobléma?? aha, olyat is ismerek konkrétan, aki azért tartja szigorúan a diétát, mert napokra kiüti egy szex, de olyan extrém mértékben, hogy a teljesítménye alig közelíti meg az éppen elfogadható szintet, nemhogy kirobbanó versenyformában lenne!!
2015. szept. 10. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!