Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan edzhetek bicepszre/tric...

Mádásor kérdése:

Hogyan edzhetek bicepszre/tricepszre és hátra segédeszközök nélkül?

Figyelt kérdés
Bármilyen eszköz igénybevétele nélkül értem. Se KTK se húzóckodó rúd, se semmi. Azt hallottam hogy a fekvőzés mindenre jó. Légyszi segítsetek, már olvastam sok oldalt, de mindenhol súlyzós edzések vannak, nekem nincs pénzem konditeremre, és húzni bicepszre meg hátra nem tudok. :(
2015. okt. 7. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Sima fekvő jó tricepszre, vállra, mellre, meg valamennyire bicepszre. Hátsó fekvő, vagy szűk fekvő(úgy hogy a két tenyered egymás mellett a mellkasod alatt van) tricepszre megy rá. Széles fekvő az hátra és vállra megy. Emelt lábú fekvő(a lábadat felteszed valami magasabb cuccra, mondjuk egy székre, és úgy fekvőzöl) inkább vállra és bicepszre. De igazából a sima fekvő és a négyütemű fekvő (guggol-fekvő-guggol-felugrik) megmozgat mindent amit kell :D


Húzódzkodni meg bármilyen magasan lévő vízszintes csövön,ágon vagy bármin lehet. Ha tényleg nincs otthon semmi ilyesmi kimész a parkba vagy a játszótérre és ott tuti van korlát, hintaállvány stb. azok is tökéletes helyek. Persze ha nem vagy szégyellős.


Súlyzóval ugyanígy. Nem kell konditerem meg spéci súlyok. Táskába belepakolsz mindenféle könyvet vagy amit szeretnél, az a lényeg nehéz legyen és nyomod. Olyan mint az egykezes súlyzó. Vagy vödröt felengeded vízzel és azzal edzel. Rengeteg lehetőség van csak találékonynak kell lenned :D

2015. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lemész a játszótérre vagy udvara, felcsimpaszkodsz a fára és nyomod a húzódzkodásokat, tolódzkodásokat. Vagy keresel Street Workout parkot. A google is kiadja, ha beírod, hogy van-e a városodban. Játszótéren van ilyen korlát a hinta előtt, ott a háromszög részben lehet tolódzkodni. Tudom, mert én is csináltam iskola után néha. Ha vastag a faág vagy a hintaállvány a húzódzkodáshoz és nehéz átfogni, akkor vigyél le erős törülközőt és abba csimpaszkodva húzd fel magad. Egyébként ajánlom a fegyencedzés c. könyvet, ingyen le tudod tölteni torrent oldalról. A fekvő meg tényleg nagyon jó alap, csak ha már megy 3x30 lazán, akkor már nem sokat ad az erőhöz. Ilyenkor kell megnehezíteni, de ez benne van a Fegyencedzésben. A végén képes leszel 1 kézzel nyomni fekvőket, ha kitartó vagy. Kitartást és jó edzéseket kívánok neked. Csak keményen!
2015. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy méh telepen nézelődj. Ki lehet fogni 1-2 vasgolyót, csövet, amit ha összehegesztesz, akkor van súlyzód. De lehet rendes súlyokat is találsz. És a vödör is jó, amit írtak korábban. :) Én is azzal kezdtem.
2015. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat :))
2015. okt. 9. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!