Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért nem csinálnak az orvosok...

Miért nem csinálnak az orvosok MR/CT/UT vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Sajnos gyakran tapasztalom, hogy az orvosok többsége, szinte mindegy milyen szakirányú, nem akar komolyabb vizsgálatot csináltatni. Hiába van akár, hosszú évek ota elhúzódó, nem gyógyuló betegség, az orvosok mégis inkább gyógyszert írnak fel ("vakon") vagy a műtőbe tolnak.

Miért van ez?



2015. nov. 11. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Tudod, hogy mennyibe kerülnek ezek a vizsgálatok? Milyen hosszú a várólista valóban sürgős és súlyos esetek miatt? Tudod hány szakember van akik tudják leletezni a látott képet?

Amíg van más lehetősség addig nem fognak potyára beutalgatni ilyen vizsgálatokra. A CT vagy MR nem gyógyít meg és ha az orvos úgy ítéli meg, hogy fölösleges megcsinálni, akkor fölösleges megcsinálni. 30 évvel ezelőtt se voltak ilyen gépek, mégse volt sokkal rosszabb a diagnosztika.

2015. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ezek a gépek pont arra vannak, hogy az orvosnak segítséget nyújtsanak. Tisztában vagyok az árával, de ha pl. már egy évekig elhúzódó betegségről van szó, jelen esetben az pl. az én térd problémám, akkor már szerintem ideje egy kicsit jobban megvizsgálni a dolgot. Szerencsére én ebben a pillanatban kaptam kezembe a beutalót MR-re, de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy már korábban kellett volna.
2015. nov. 11. 12:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Oké, értem, egy zseni vagy. Nem is tudom miért jársz orvoshoz, ha ennyire értesz mindenhez.
2015. nov. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert drágák ezek a vizsgálatok. Sok olyan helyzetet ismerek mikor felesleges volt mégis elvégeztették, mikor kellett volna meg nem...
2015. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Az orvos nem hasraütéssel dönti el, hogy valakit küld-e MR-re, Ct-re.

Ennek megvan a protokollja.

Amikor rákos betegeknek heteket-hónapokat kell várnia egy Ct-re akkor szerinted mennyire vannak túlterhelve a CT-k, Mr-ek??


Az már más kérdés, hogy a töküres stadionok, meg 3 milliárdos kazanházak, meg kisvasutak árából (vagy árának töredékéből) inkább MR meg CT gépeket kellene venni, meg megfzetni még azt a maradék itthon lévő orvost, hogy mondjuk nem 1 hónap legyen egy szövettani lelet, mert mondjuk annyira nincs patológus.

2015. nov. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez orvosfüggő. Haverom a fül-orr-gégész egyből elküldte, pedig nem volt súlyos probléma nála. Nem igazán világos azóta nálam se hogy működik.
2015. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szamo77db ***** válasza:
Itt csak a gazdagnak jár minden, a szegény dögöljön meg! Elnézést, nagyon kikívánkozott már belőlem! Nekem a fogászaton október 19-én november 30-ra adtak időpontot.
2015. nov. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egészségügy haldoklik, de mindenesetre nagyon beteg!

Nejem családja orvoscsalád, számtalan problémát hallok, szinte minden napra jut valami. :-(

Az orvosoknak el kell számolniuk, pontosan meg kell okolniuk, melyik beteget, milyen vizsgálatra, miért küldik. (pontos menetét nem tudom, de nehéz helyzetben vannak)

Állami azaz finanszírozott MRI-re átlagosan 5-8 hónapot várnak az emberek. Miközben maszek rendelőben 1-2 hét után sorra kerül a fizetővendég.

Tudni kell, az állami gépek többsége nem állami tulajdon. Ezeket szintén a magánrendelők üzemeltetik, az állami egészségügy csupán leszerződik velük bizonyos számú vizsgálatra. A betegek száma fluktuál, tehát ha éppen magasabb számban kellene elvégezni a vizsgálatokat, akkor sem lehetséges, mert az állami kvóta fix.

Természetesen a sürgősségi ellátás más téma!


Persze, mindenkinek a saját baja előrébb való. De tapasztalatból mondom (pontosabban főleg családtagjaiméból), a betegek többsége nem tesz meg mindent a betegségek megelőzéséért, de a meglévő kórságok kezelése ügyében sem. (pl. nem járnak el a rehabilitációra, sőt, egyes kezelésekre sem) A rendelőkben pl. a lefoglalt időpontok negyedére el sem jönnek. De sok olyan is akad, aki kikéri a sorszámot a betegirányítónál, majd ki sem várja a sorát, eltűnik. :-o Ezek mind időt vesznek el a többi betegtől! Mert az orvos, a fizikoterapeuta, az asszisztens percekig várakozik rájuk. (hiszen előírás)


Arról pedig nem az egészségügyi dolgozó tehet, hogy mondjuk egyedül végzi három-négy ember munkáját. Ráadásul el kell viselnie a hülye embereket, akik rajta vezetik le a rendszer hibái miatt felgyülemlett idegességüket. Miből gondolják a betegek, hogy az orvos vagy az ápolónő, az asszisztens, vagy akár a betegirányító felé történő kiabálással megoldódik az egészségügy helyzete???

Felségemet nem vették vissza dolgozni a kórházba! A második gyermekkel volt terhes, mikor mindezt közölték vele. Nem kellett kirúgniuk, hiszen azt csak határozatlan szerződés esetén történt volna meg, de ők 3 havonta írattak alá a dolgozókkal határozott idejű szerződéseket, hogy bárki, bármikor elküldhessenek. Mehetett nejem terhesen a munkaügyibe! :-(

Mikor visszaakart kerülni az egészségügybe, nem vették fel sehová. Maszek kényszervállalkozó lett. 2 év kellett, mire kialakult a praxisa, addig alig volt bevétele. Jelenleg, semmi pénzért nem menne vissza az állami egészségügybe!

Betegei udvariasak, kedvesek vele, annyira kedvelik, hogy kézről-kézre adják elérhetőségét. Nem kell hallgatnia az agresszív betegeket!

Mielőtt valaki megjegyzi, nem, nem minden betege gazdag, többségük átlagember!


Tagadhatatlan, országunk vezetői módszeresen tönkreteszik az egészségügyet. Nem csak a jelenlegiek, hanem az eddigiek is, mind! :-(

2015. nov. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!