Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Here meszesedés ellen mit...

Here meszesedés ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az ultrahang ún. mikromeszesedést (classicus microlithiasis) mutatott ki a herémben.


Mit lehet ez ellen tenni, vagy hogyan lehet rajta javítani?

Gondolok itt bármire, akár étkezés, akár bizonyos vitaminok, táplálékkiegészítők, akár gyógynövény, bármi?

Az urológus elég szűkszavú volt ezügyben.


30 éves vagyok.



#here #meszesedés #heremeszesedés
2015. nov. 17. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
A doki szűk szavú volt.Majd ha kb 20 ast csúsztattál volna a zsebébe nem lett volna az .Akkor felírta volna azt a gyógyszert,ami oldja a meszet az érfalon .Agyi érelmeszeszedése is van,akkor gondolom a töködre is hatna .
2015. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű választ.

Nem az erekben van a meszesedés, hanem a here állományában, te agyhalott szerencsétlen...

2015. nov. 17. 18:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát net. Nagyjából ennyi. Én ilyenről most hallok először
2015. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3: Hát igen, valószínűleg nem sokan csináltatnak évente teljeskörű kivizsgálást, urolológiával, mindennel együtt.


Nyilván sokkalt több embernek van heremeszesedése, csak van aki soha életében nem jut el egy hereultrahangra...

2015. nov. 17. 21:19
 5/10 alasda válasza:

Voltam én is ez ügyben urológusnál persze akkor még nem tudtam, hogy meszesedésem volt és azt mondta, hogy nem tudják miért alakulnak ki és hogyan tüntethető el talán műtéttel lehet de azt mondta nem érdemes mert nem igazán okoz kárt csak figyelni kell és évente járni szűrésre.

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.

2016. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Amúgy kizártnak tartom, hogy ez műtéttel megszüntethető lenne, mivel mikromeszesedésről van szó.

Na mindegy, ez van.

2016. márc. 5. 19:15
 7/10 anonim ***** válasza:
A lugosito etrend es a stresszmentes elet, a sport megoldhatja a kezdetleges erelmeszesedest, de ha komolyabb, akkor ez es pluszba a gyogyszer!
2018. febr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia. Engem operáltak seminoma miatt, időben vettem észre hogy más, kissé tömöttebb tapintatú a bal herém. 3 nappal később el is távolították az egész bal herém (semicastratio), áttétek nem voltak.

Az ultahang szerint meszesedések vannak a jobb HERE állományában is (azoknak írom akiknél az értsőolvasás nem alakult ki, tehát nem ÉR, hanem HERE meszesedés) mely az urológus szerint genetikai eredetű, nem lehet ellene tenni semmit, nem tehetsz róla, követni kell évente egyszer ultrahang kontrollal és renszeres önvizsgálattal, mely során az kell figyelni, hogy a here mérete, tapintata (konzisztencilja) változik-e. Emellett laborban vannak markerek, melyek heredanatot valószínűsítenek, ilyenek az AFP (alfa-fötoprotein) és B-HCG kontroll lehet szükséges évente, vagy amikor az urológus mondja.


ps. mindig megdöbbent, hogy felnőtt emberek manapság már az értőolvasásra sem képesek, tehát képes összeolvasni a betűket szavakká, azonban nem képes megérteni az olvasottakat. Általában mindig ezek a legarrongánsabb válaszadók. Lúgosató diétás niemandok kíméljenek.

2019. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sorry a helyesírás miatt, telefon nem a barátom.
2019. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szaszák Katalin válasza:
8/9-es válaszoló, mennyi kemót kaptál? A micromeszesedés nem okoz azoospermiát?
2022. febr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!