Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 11. 0 nMol/L (átlagnál messze...

11. 0 nMol/L (átlagnál messze alacsonyabb) tesztoszteronszinttel jogosult lehetek hormonkezelésre?

Figyelt kérdés

Lemérettem a tesztoszteronszintemet, mert gyanús volt, hogy az alacsony teszt. minden tünetét mutatom (gyér szőrzet, nehezen izmosodom, irritábilis/levert vagyok, stb.), és az eredményem szerint alig feleakkora a szintem, mint egy átlagos korombeli (25 év) férfinak. Az életmódom egyáltalán nem ad erre okot, mert rendszeresen mozgok, egészségesen táplálkozom, elvétve iszom alkoholt és eleget alszom.

Ilyen értékkel kaphatok valamilyen kezelést, és ha igen, hol kérhetem azt?


2015. nov. 23. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nem írtál olyan durva tüneteket, és a mért szint sem kirívóan alacsony. Szóval szerintem nem.
2015. nov. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha 50%-a az átlagosnak, az nem kirívóan alacsony? A 80 éves korosztály átlaga is magasabb ennél.
2015. nov. 23. 18:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve a másik, hogy lehet, hogy még nem kórosan alacsony, de mint mondtam, úgy ekkora, hogy közben igyekszem a lehető legegészségesebben élni.
2015. nov. 23. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Menj el egy szakorvoshoz, ő majd megmondja.

Itt speciel ezt olvastam: [link]

"Jelenleg az elfogadott normál tesztoszteron szint 12 nmol/L. Ez alatti szintet alacsonynak mondhatjuk. A 15 nmol/L szint alatt már megfigyelhető az életerő ill. nemi vágy csökkenése. Azonban jelentős merevedési zavar csak 8 nmol/l szint alatt figyelhető meg.

Jelenleg elfogadott nézet szerint abszolút alsó határértéknek a tesztoszteron pótlásnál a 8 nmol/L értéket tekintjük. 8-12 nmol/L közötti értéknél egyénileg kell elbírálni a pótlást."

2015. nov. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na, és nyilván ez az "elfogadott" érték a teljes férfi lakosságra vonatkozik, amiben benne vannak az öregek, cukorbetegek, kövérek, stb. Ha még ezt sem érem el 25 évesen egészséges életmóddal, arra már csak kapok valamit.
2015. nov. 23. 19:03
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyér szőrzet, meg a nehéz izmosodás az lehet genetikai hátterű is, és ha ennek az értéknek a 3x-osa lenne a véredben, akkor sem változna. :(

Elsősorban a nemi életedre lesznek kíváncsiak.

Ha feleslegesen viszel be kívülről tesztoszteront, avval nagyon bekavarsz a saját termelésedbe, és utána azt életed végéig szedned kell, ráadásul nem is biztos, hogy eredményt érsz el vele.

Valamint a tesztoszteront kínában pl fogamzásgátlásra használják, ha gyereket akarna emellett az ember, akkor GNRH injekciók kellenek, egy darabig.

Endokrinológusfüggő, mit írnak fel, de a körzeti doki adja a beutalót, az meg nem olyan könnyen adja oda, kellő magyarázat nélkül.

Nekem a az endokrinológusom pl nem is foglalkozik velem, csak felírja a gyógyszert, hiába mondom neki, rosszul érzem magam tőle, arra azt mondja, akkor ne szedjem.

2015. dec. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!