Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 12 éves vagyok és erősen...

12 éves vagyok és erősen szőrösödök. Felnőttként esélyes, hogy nagyon szőrös legyek?

Figyelt kérdés

A lábam,karom,intim rész és a hónaljam már nagyon szőrös,de a teljes felsőtestem és a hátamat is pihés szőr borítja. A nyáron még szőke volt,de már sötétebb és hosszabb is.

Anya is eléggé szőrös,a 14 éves nővérem is borotválja a lábát,combját,karját. Nálunk ez olyan genetika,nagyon szőrös leszek?



2015. dec. 23. 06:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Minél jobban borotválod , annál erősebb lesz.
2015. dec. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
ebben a korban semmiképp se borotvált mert tényleg csak még erősebb lesz!! majd ha elérte a végleges állapotot, akkor megnézed, mit is lehet vele kezdeni (majd 17-18 éves kor körül)
2015. dec. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Ez a legelterjedtebb tévhit, amit az első válaszoló írt...

Nem lesz erősebb tőle, csak erősebbnek érzed. A szőrszál a vége felé elvékonyodik, ha tőből kihúzod, akkor újra kinő, újra vékonyodik. Viszont ha csak levágod, akkor ezt az elvékonyodó, puha részt vágod le, és marad a borosta. Ha hagyod nőni, újra elvékonyodik a vége, semmivel nem lesz sem erősebb, sem sűrűbb a szőrzet.

Ez genetika, jól írta a kedves kérdező. Pláne hogy a családban másnál is előfordul. Egyebkent okozhatná hormonális probléma, de NEM FELTÉTLENÜL jelent betegséget ha valaki szőrös alapjáraton. Csak mivel manapság ez a divat ezért elfelejtjük, hogy ez még egy nőnél is előfordulhat.

És azok a tapasztalatok, hogy régen nem voltam szőrös de mióta borotválom az vagyok, az gondoljon bele milyen volt a lába/vagy a pasik szakálla 7 évesen, 15 évesen es milyen 30-40 évesen. Ez nem a borotvától van, hanem idővel erősödik magától is.

2015. dec. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Az utolsó írta a legnagyobb tévhitet, és ezt mind kozmetikus mondom!

Ugyanis a szőrszálaknak is van egy védekező mechanizmusa. Ha könnyű eltávolítani, akkor meg kell hogy erősödjön, hogy legközelebb ne tudjanak elbánni vele. Ugyanez igaz a bőrre is. Minél többször sérül meg Ugyanazon a helyen, annál vastagabb lesz.

Való igaz, hogy optikailag is vastagabbnak tűnik, mert a szálak nem vékonyodnak el fokozatosan. De attól még a szálak erősebbek lesznek (ezt leginkább gyantázáskot leget megfigyelni, hogy még a szőrszálak gyökere is mennyire erős és pigmentált). Ez a folyamat van akinél látványos, van akinél nem.

De ez biológia tény, attól hogy ennek az ellenkezője volt a Kiskegyedben vagy a Cosmo-ban, attól még nem igaz. De ha linkelnél nekem egy cikket, ami hiteles kutatási eredményekkel van alátámasztva, azt megköszönném.

Kedves kérdező, szerintem első körben érdemes elmenni egy bőrgyógyászhoz, és kérni egy beutalót vérvételre, hogy meg tudják nézni a hormonszinted. A fokozott szőrösödést általában az androgén hormon túlsúlya okozza.

2015. dec. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Hát igen. Nagy az esélyed hogy felnőtt korodra egy Csubakka leszel. És ez ellen nem igazán tudsz tenni. Ne foglalkozz vele. A sok szőr nagyon férfias.
2015. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

4 es, osztom a válaszod,miután a családunkban van kozmetikus mester ,és elolvastattam vele a válaszod .

Csakhogy vannak itt kimondott szőr "doktorok" is .

Na most jöhet a 0 pont nekem is .

2015. dec. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
#6.! Hogy szólhattál hozzá a szőr témában? Már ehhez is értesz? Te a fityma és a prosztata professzora vagy. Meg a 13-15 éves fiúk felvilágosítója. Ha kérik ha nem te zaklatod őket a privát üzeneteiddel. Megy a piros kéz!
2015. dec. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
gorilla still tesóm
2015. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

77 % os most megbuktál ,felfedted magad ! Erre nem gondoltál .Hehehe

Ezért 1 piros neked is kijárt .

Szőr doki,nagyon fáj az igazság ,hogy ezt a témát is lenyúlták előled,és nem én voltam az első .

Én is megismertelek a 14 éves leveleződődön keresztül .

2015. dec. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2015. dec. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!