Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületem van 4-5éve...

Fitymaszűkületem van 4-5éve és szeretnék rajta változtatni, hogyan tudnék? . A többi oda lent 16/F

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy körülbelül 4éve fitymaszűkületem van. Sem erektált sem normál állapotban nem tudom hátrahúzni a bőrt. A higénia nem okoz gondot,egyenlőre. Egyre idősödöm, és kezdenék belépni a nemi élet elkezdési korszakába. De úgy gondolom, hogy ez a lányokat zavarná, és tartok ettől az egésztől. A maszturbálás nem okoz gondot, de azért az mégsem olyan mint a szex. Szeretnék ezen változtatni. Szüleim mit sem tudnak erről a dologról. Gondolkodtam az urulóguson is, de félek elmenni oda, főleg egyedül, eddig még senkinek sem mondtam el, mert gáznak találom. 16 évesen szülői beleegyezés nélkül végre lehet hajtani orvosi beavatkozást ezzel kapcsolatban? Gondolkodtam az itthoni praktikákon is, de egyik sem vált be. Esetleg ha én magam vágnám meg a bőrt? Mit gondoltok erről? Továbbá milyen a szex fitymaszűkülettel? Egyáltalán lehet? Mennyiben zavarna?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. febr. 14. 19:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Már rég el kellett volna menned orvoshoz. A higiénia milyen ha nem tudod hátra húzni a fitymád?

Házilag nincs módszer erre, főleg 16 éves korban. Otthon meg ne vágd a bőrt, ezt te sem gondoltad komolyan.

Mindenképpen orvost javaslok.

2016. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Hát gratulálni tudok, ha a szüleiddel/orvossal nem mersz erről beszélni, de egy ollóval/késsel lazán neki esnél a saját bőrödnek. Gondolj bele, ezt felejtsd el. Gyorsan.
2016. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Melegvízes zuhannyal szoktam, és heti 3-4 alkalommal betadinnal körbetörlöm fülpiszkálóval. Így oldom meg. Az orvostól nagyon félek, és nem tudom, hogyan kezdjek rá a szüleimnél.Ti hogy mondanátok el? Főleg ennyi idő után ennyi idősen? A válaszokat pedig köszönöm!
2016. febr. 14. 20:11
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Tesó, a makk alatt felgyülemlett dzsuvát így nem tudod lemosni. Mindenképpen orvos. Mit mondanék? Hogy anyu, figyelj, azt hiszem valami nem oké odalent, elkísérnél orvoshoz? Kb így. Nyugi, nem fog senki kinevetni.
2016. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyedül semmiféle képpen nem tudok orvoshoz fordulni?
2016. febr. 14. 20:17
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Azt nem tudom, hogy az urológiára kell-e beutaló, de ezt majd megmondják neked itt.

Szerintem tudsz menni egyedül is, ha azt szeretnéd.

2016. febr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beutaló urológiára, viszont ha műtétre kerül a sor, ami elég valószínű, ahhoz már kelleni fognak a szülők. Vagy várhatsz két évet, és nagykorúként megcsináltatod titokban, de jobban jársz ha minél hamarabb túl vagy rajta.
2016. febr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
81%

Nekem is volt de sikerült megoldanom házilag,nyugi nem késsel. Folyamatosan próbálkoztam de persze gyengén és végül sikerült felhúznom. Zuhany alatt volt a legkönyebb mert akkor ellazul. Habár maradt belőle egy kis letapadásom,de azt mostanában orvosolták, én is nagyon féltem elmondani habár nekem még volt(még mindig van ez) mellette valami amit nem tudnak hogy mi az(kisebb csomó vagy mi a mellékherében). Nagyon örülök ,hogy szóltam és "megoldódott" a problémám.Habár én inkább attól féltem ,hogy a szüleim is meg akarják nézni, de nem került rá sor. (Volt már olyan hogy meg kellett nekik mutatnom,mert köteleztek rá).

Mindenképp szólj a szüleidnek!(szerintem)

15/f

2016. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Ha lankadt állapotban sem megy hátra akkor olyan súlyos szűkület van, hogy az csak műtéttel oldható meg. Ne is próbálkozz házilag. Mert vagy bereped a bőr és az nagyon fájdalmas, plusz az további szűkülést eredményez.

Az urológiai szak rendelésre egyedül is elmehetsz. Nem veszélyes, elmondod a panaszodat. A doki biztos hogy megnézi. Nem kell szégyenlősködni, naponta rengeteget lát. Ad egy papírt amin leírja a kórismeret és ad egy javaslatot. 100%-hogy műtét lesz. Mivel ilyen súlyos.

Mutasd meg ezt a papírt a szüleidnek. Mert a műtétnél nekik kell majd aláírni.

2016. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

14 éves kortól egyedül elmehetsz urológushoz aki megvizsgál,nem kell beutaló,tb kártyát,szemêlyi igazolvány, lakcím kártyát kell vinned.Menj el urológushoz ő majd megállapítja mi a bajod,valóban komoly fitymaszükületed van vagy a fitymád tapadt le,akár ez is lehet.


Ha műtétre lenne szüksêged csak akkor kell a szüleidnek tudnia a dologról.

2016. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!