Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Makk tisztítás új szappannal?

Makk tisztítás új szappannal?

Figyelt kérdés
Üdv. Eddig általába sima vízzel szoktam tisztítani a makkot, néha szappannal. nem is volt gond, mostanába elkezdtem használni napi rendszerességgel egy szappant (sajnos nem tudom a márkáját, de nem folyékony). Ma reggel vetem észre hogy piros foltok jelentek meg rajta (nem vészes, alig látni, de zavar). Amúgy is elég érzékeny a bőrőm az egész testemen. Lehet összefüggés a kettő között? Ha igen akkor szappan vagy tisztálkodószerváltással megoldható a probléma vagy forduljak orvoshoz? köszi
2010. ápr. 4. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem a szappan kiszárította a bőrödet, hanyagold pár napig azt a szappant, ha nem múlik irány az orvos (vagy ha esetleg okod lehet a piros foltokra vmi szexuális úton terjedő dologra gondolok:D)
2010. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"(vagy ha esetleg okod lehet a piros foltokra vmi szexuális úton terjedő dologra gondolok:D)"


ez 100% hogy nem :)

köszi a gyors választ

2010. ápr. 4. 22:29
 3/7 anonim ***** válasza:

ha csíp vagy viszket vagy egyéb kellemetlen tünetekkel jár ez a piros foltosodás akkor lehet hogy gomba


tudom hülyén hangzik hogy szappan meg gomba, de a szappan lúgos hatása miatt van hogy előidézi a jobban szaporodását

,ezt még nálunk mondta az iskolaorvos


egyik oldalról idézem:

A ma embere naponta többször mos kezet, tusol és fürdik. A lúgos szappanok használata a bőr természetes, savas kémhatását károsítja, vagyis lúgos irányba tolja. Ezáltal a bőr kiszárad és csökken védekező képessége a bakteriális, gombás fertőzésekkel szemben.

2010. ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi erre nem gondoltam. talán most reggelre enyhültek a tünetek. még meg fogom írni hogy mit tapasztalok elmúl-e stb. hátha segít a többieknek is
2010. ápr. 5. 09:08
 5/7 anonim válasza:
Én is ezzel a gonddal küszködök...:)
2010. ápr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
szappan használata után elmúlt, köszi
2010. jún. 29. 12:27
 7/7 anonim válasza:

nekem most van ilyen. :/

akkor azt mondod, hogy sima szappan eltünteni, csak mellőzzem azt ami okozta, ugye?

bocsi, hogy kérdésre kérdéssel válaszolok

2010. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!