Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületem van?

Fitymaszűkületem van?

Figyelt kérdés
Nyugalmi állapotban hátra tudom húzni a makkomról a bőrt, de izgalmi állapotban csak addig, hogy kiláttszódjon a nyílás. Utánaolvastam és szerintem ez fitymaszűkület lesz. Az lenne a kérdéesme, hogy körülmetélés nélkül valami kisebb műtéttel meg lehetne oldani a dolgot?

2016. márc. 30. 16:11
 1/10 A kérdező kommentje:
13 éves vok
2016. márc. 30. 16:11
 2/10 anonim válasza:
24%
Rossz témakör!! Ez egészségügy brada!
2016. márc. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mádár0218 ***** válasza:
Indulj az urulógushoz!
2016. márc. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

valszeg relativ fitymaszukuleted van.

de ne hidd hogy akorulmeteles akkora nagy mutet... helyi erzestelenites... kapsz egy szurit a pocorodbe... fel ora mulva mar setalsz is ki a mutobol.

2016. márc. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 csigusz27 válasza:

#3

Szerintem az urológus :D

2016. márc. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
És ezt miért nem a szüleiddel beszéled meg?
2016. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a körülmetélés létezik,más műtéti megoldások is vannak.


Apukáddal beszélj,hogy vigyen el urológushoz(beutaló nem kell).Ha az orvos megvizsgált és műtétet javasol akkor mondjátok el neki hogy a körülmetélést szeretnétek elkerülni,ha lehetséges és legyen szíves más műtéti eljárásokról tájékoztatni titeket,mind a műtéti eljárásról,a seb kezeléséről,seb gyógyulásáról.Vannak olyan műtétek amikkel a fitymád megmaradna.(z plasztika,fityma plasztika,bemetszés)

A műtét időpontjában is megegyezhettek,nyárra is megbeszélhetitek így otthon tudnál gyógyulgatni,nem tudodna ki hogy megműteni.


A lényeg orvost keressetek fel minnél előbb.


Meleg vízben próbáltad nagyon óvatosan,lassan a fitymád hátrahúzni többször is?Van hogy még ez is segíthet.

Apukáddal sikerült beszélned?


Az is előfordul hogy az orvos elsőre krémet ír fel a fitymaszűkület kezelésére.


Mihamarabb beszélj apukáddal,menjetek el urológushoz.

2016. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Felejtsd el a húzkodást! Az előzőnek abban igaza van, hogy apukádnak szólj, a tanácsa viszont rossz, mert hiába a nagyon óvatosan, arra rá kell érezni, hogyan kell csinálni, és ha berepeszted, úgy jársz, mint itt egy páran akik már megfogadták ezt a tanácsot és a sebészeten kötöttek ki. Itt senki nem fogja vállalni a tanácsát, ha annak rád nézve súlyos következményei lesznek, úgyhogy a legjobb az, hogy nem kisérletezel, hanem szólsz becsülettel apukádnak vagy anyukádnak, és mondd meg hogy segitsenek olyan megoldást keresni neked, ami nem jér körülmetéléssel!

Vagy vársz, amig 18 leszel de addig még 5 év, és sokat fogsz böjtölni, ha te kivárod azt!

2016. ápr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
57%

1, biztos fitymaszűkület

2, beszéld meg a szüleiddel (legalább apukáddal), mert bármilyen beavatkozásra kerül sor, kell a beleegyezésük

3, igen vannak szteroid tartalmú krémek amik használhatnak, de általában csak kisgyermekkorban, ennyi idősen már nem, vagy nem annyira, hogy utána ne legyen problémás a nemi életed. A körülmetéléstől sokan félnek, de ha megfelelő szakember csinálja, akkor sokkal jobb utána az élet. Ambuláns beavatkozás, injekciós érzéstelenítéssel, kb egy-két hét a teljes gyógyulás felszívódó varratokkal. Lehet részleges fitymaeltávolítást is kérni (akkor nem lesz annyira nagyon feltűnő ernyedt állapotban) de annak az a veszélye, hogy hegesedik és visszaszűkül. Én biztos a teljeset csináltatnám.

Ja és még annyi hogy mindenképp magándokihoz menj! Kicsit drága, de megéri!


26/L (orvos)

2016. ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17%

A teljes gyógyulás nem 1-2 hét,hanem 4-6 hét ha körülmetélésről van szó és több hónap jön még ezután mire teljesen begyógyult a seb és halványodik a heg!

Az 1-2 hét az ami a kellemetlen időszak amikor a seb nedvezhet és azt kötözgetni kell,érzékeny a műtöt terület stb.

És szteroidos krém ha nem durva a fitymaszűkület felnőttnél is segíthet,nem korhoz kötött,hanem a fitymaszűkület mértékéhez!

Felnőtteknek is segítet a krém és nem volt szükség műtétre,tökéletes nemi életük lett,tehát a fitymaszűkület mértékétől függ hogy mennyire enyhe az.

Az nem igaz hogy ha nem metélést választaja valaki akkor a többi műtéti esetben ahol a fityma megmarad a visszaszűkülés veszélyeztetne,és újabb műtétre lenne szükség!!!

Visszaszűkülés nagyon ritkán fordul elő!!!

Sokan írtak akiknek megmarad a fityma és tökéletes minden.



Urológushoz menj el mihamarabb!Ha viszonylag enyhe fitymaszűkületet elcsíp az orvos több kezelés közül lehet választani.

De nem csak a metélés létezik nyugi,tehát megmenthető a fitymád.


Könnyen mondja más hogy ambuláns műtét a metélésre,nem az ő legintimebb részéről van szó.

2016. ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!