Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen bőrhibák vannak rajtam?...

Milyen bőrhibák vannak rajtam? Kell aggódnom vagy teljesen ártalmatlanok?

Figyelt kérdés
Néhány éve jelent meg első ilyen lila folt a herezacskóm bőrén, de most már egyre több van belőlük. Nem túl esztétikus látvány, már a feleségemet is zavarja, nem csak engem. Természetesen mielőbb elmegyek bőrgyógyászhoz, de addig is jó lenne tudni, hogy miről is van szó. Remélem nem bőrrák. A link a képhez (18+): [link]
2016. jún. 4. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem néz ki jól. Egyáltalán nem biztató a látvány. Mi a francért kell éveket várni azzal, hogy megmutasd szakembernek. Most is itt mutogatod, és még csak fontolgatod az orvoshoz menést. Igenis lehet rákos elváltozás. Most nem akartalak ezzel elriasztani, de ezt gondolom.
2016. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Nem azért, de ez borzalmas. Simán lehet rák.
2016. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Nekem ez angiokeratómának tűnik így kép alapján, és van olyan típusa, ami kifejezetten herezacskón (nőknél a nagyajkakon) jelenik meg (keress rá: angiokeratoma of scrotum -> képek). Esztétikailag zavaró, de nem veszélyes betegség, le lehet szedegetni ezeket a bogyókat. A legrosszabb dolog a vérzés, ami ezekkel történhet, belehalni nem lehet.


De! A bőrgyógyász fogja megmondani, hogy ez pontosan micsoda, mindenképpen menj el! Valószínűleg vesz belőle mintát, mert ki kell zárni a melanomát és a bőrrákot. Utána lehet rá megoldást találni.


Egyébként az elsőnek annyiban igaza van, hogy nem célszerű az ilyen elváltozásokat évekig növeszteni.

2016. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A képen amúgy durvábban néz ki, mint a valóságban. A való életben élénk lilák a foltok és nem feketék, mint a képen. A bőrgyógyásszal pedig azért vártam eddig, mert nem rég óta van ennyi, előtte pár darab volt csak mindössze. Akkor megmutattam a háziorvosnak, ő azt mondta, hogy ne aggódjak, ezek csak angiómák (vagy micsoda). Viszont mostanában egyre több van, így elkezdtem aggódni. Volt már rá példa, hogy az egyik vérezni kezdett, akkor elég sokára állt el csak a vérzés. Fájni nem fáj, semmi kellemetlen érzés nem járul vele, mindössze annyi, hogy nem jól néz ki és nem tudom/merem borotválni a herezacskómat.
2016. jún. 4. 18:46
 5/5 A kérdező kommentje:
T. harmadik. Rákerestem, igen pont így néznek ki. Ha jól értettem, akkor lehet velük mit kezdeni, akkor már csak ezért is érdemes mielőbb elmennem a bőrgyógászatra. Köszönöm még egyszer mindenkinek és elnézést, ha valakit sokkoltam volna a képpel (odatettem a 18+ jelzést).
2016. jún. 4. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!