Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kullancs csípte a herémet,...

Kullancs csípte a herémet, lehet valami bajom tőle?

Figyelt kérdés

Egy, a szabadban töltött pár nap alatt, kullancsos lettem, ez kb 3-4 napja lehetett, most vettem észre, illetve most sikerült úgy kitekernem, hogy ne szakadjon bele a feje. pár napja fáj a jobb herém, gondolom miatta.

Az egyéb fertőzések mellett lehet bármilyen más problémám amiatt, hogy ezen az érintett területen csípett meg, illetve fáj is?



2016. jún. 21. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
A kiszedett kullancsot remélem nem dobtad ki, be kellene vizsgáltatni, hogy fertőzött-e. Heréd miatt menj el bőrgyógyászhoz.
2016. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kidobtam, nem jutott eszembe sajnos. Most, hogy lenyugodtam, és megnéztem újra, már nem fáj, bár még kissé érzem, illetve a csípés helyén van egy kis piros folt. a kullancs kicsi volt még, a potroha kb 2mm.
2016. jún. 21. 15:31
 3/11 A kérdező kommentje:
Mit figyeljek, illetve meddig?
2016. jún. 21. 15:32
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Én azért azt komolyan nem értem, hogy ilyen esetben miért nem mész el azonnal az orvoshoz? Ő biztosabbat tud mondani, ehelyett itt húzod az időt, olyan helyen, ahol senki nem fog tudni neked semmi bíztatót mondani! Komolyan nem értelek, mire vársz, Kérdező...
2016. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Bennem már volt párszor kullancs.

Az természetes hogy kiszedés után még pár napig piros, viszket. Ez később elmúlik. Ha pár nap után nem múlik el, ill. később megjelenik folt, stb., mindenképpen irány az orvos.

2016. jún. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Jódozd be a csípés helyét, itt elolvashatod meddig kell figyelni:

[link]

2016. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Belőlem is vettek ki már párat.Az utólsó pont ilyen helyen volt .Az aszisztens vette ki,nem is doki .Fertőtlenitővel lefújták ,és ennyi.Nem küldték az sehova .
2016. jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Az aszisztens vette ki,nem is doki "

Hát az ciki. Pláne ha csinos az az asszisztens :-)

2016. jún. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fölösleges eltenni a kullancsot, a magyarországi kullancsok 100%-ban Lyme fertőzöttnek tekintendők.

A körzeti orvos sem tud mit csinálni, max. felír annyi antibiotikumot, ami még pont elnyomja a Lyme-folt kialakulását, de nem elég a baktérium teljes kiírtásához.

Kullancstól két bajod lehet; vírusos enkefalitisz (agyvelőgyulladás), illetve Lyme kór.

Nem koptatom a billentyűzetet, utána lehet keresni, hogy melyik micsoda.

A teendő: figyeld az érintett területet, hogy nem alakul-e ki egy növekvő, majd gyűrűszerűvé váló folt.

Ez van, amikor csak meleg vizes fürdés után látszik jól.

Illetve ha belázasodsz, az az enkefalitiszre utal.

2016. jún. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A linkelt cikket elolvastam: "Az első órákban csak nyiroknedvet szív.", - amikor összenyomtam a potrohát nem volt benne egyáltalán vér, tehát még nagyon az elején lehetett. Viszont ez tegnap volt, én meg szombaton voltam utoljára a folyónál. Elképzelhető, hogy 2 napig vándorolt?

2016. jún. 22. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!