Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 15 évesen alkoholista? Bővebbe...

15 évesen alkoholista? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, szinte minden hétvégén december óta iszok alkoholt. Sör, bor, rövidital. Voltunk orvosnál (nem ezzel) májfunkciómmal van baj. A máj meghaladja a bordaívet 3-4cm-rel. Mióta nyári szünet van 7-szer voltam ittas. Ilyenkor kicsot dölöngélek.

Mi bajom lesz, sűrgőssen abba kéne hagynom, de nem megy.

Mit tegyek?

Rendes válaszokat légyszi, amúgy ezekról apám és anyám nem tud.

Cigit már próbáltam, de kábítószert SOHA!


2016. júl. 4. 12:09
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
2 alkoholista is van a csaladban. :(
2016. júl. 4. 12:16
 2/26 anonim ***** válasza:

A leszokás miatt kérj segítséget a háziorvosodtól. Ő biztosan fog ajánlani ingyenes terápiás lehetőséget.

Ha nem vagy jóban a háziorvosoddal, akkor hívd fel a helyi pszichiátriai gondozót és ők majd elmondják, hová, kihez mehetsz ingyenesen.

Ha a májad már nagyobb, ott oltári nagy egészségügyi gondok vannak és sürgősen kérnek kell segítséget, mielőtt még nagyobb lenne a gond.

Sok sikert a leszokáshoz!

2016. júl. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszi, már mindent megpróbáltam, volt, hogy elkezdtem sportolni, akkor 3 hétig egy korty alkoholt sem fogyasztottam. Sportolok, de kell az alkohol.. :(
2016. júl. 4. 12:22
 4/26 anonim ***** válasza:
Valószínűsítem, hogy az alkoholfogyasztás hátterében lelki problémák (szorongás, stb.) állhat. Először a kiváltó okot kell megtalálnod, utána tudsz csak leszokni az alkoholról.
2016. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Valszeg az lehet a baj, hogy nagyon gyorsan mindenen felkapom a vizet es nagyon ideges vagyok.. de ha iszok teljesen nyugodtvagyok
2016. júl. 4. 14:28
 6/26 szamo77db ***** válasza:
Mi sodort bele az ivásba? Mi történt, amikor először berúgtál? Mi előzte meg? Ki kéne mászni belőle, hiszen olyan fiatal vagy még, ne tedd tönkre magad!
2016. júl. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Előszőr 13 éves koromban rúgtam be , egy születésnapon.

És ugy megtetszett ez az állapot, hogy nem tudom megállni, és ha iszok nqgyon nyugodt vagyok.

2016. júl. 4. 16:34
 8/26 A kérdező kommentje:
Már nnyira be se rúgok, ha iszok 2 liter bort kolaval
2016. júl. 4. 18:14
 9/26 A kérdező kommentje:
Már 2 napja nem ittam, de alig birom
2016. júl. 6. 14:48
 10/26 anonim ***** válasza:

Kérj segítséget a háziorvosodtól vagy családsegítőtől vagy a helyi pszichiátriai gondozótól.

"Köszi, már mindent megpróbáltam" Ezt kétlem. Ha mindent megpróbáltál volna, akkor egyáltalán nem itt tartanál, ahol most vagy.

Az, hogy ideírsz, éppen hol tartasz lelkileg, egyáltalán nem segít neked.

Segítség a szakemberekhez való fordulás és a terápiás terv betartása.

Úgyis van most időd egy intenzív terápiára, mivel nincs iskola.

Mielőtt fiatalon visszafordíthatatlan károsodásaid lesznek, mielőtt korán meghalnál, mielőtt teljesen tönkre tennéd önmagad és a környezeted, indulj neki és keresd meg a számodra legjobb lehetőséget. Ha X nem tetszik, akkor menj Z-hez. Ha Z nem jó, menj G-hez. stb. stb.

Vagy igyál......, de akkor nem lesz belőled felnőtt.

2016. júl. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!