Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek herevisszértágulat...

Szerintetek herevisszértágulatom van?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, a serdülőkor közepén, túl hamar nőttem sokat, nagyon vékony testalkattal.


Szombaton elkezdett enyhén zsibbadni a herém, és aztán átment a lágyékomhoz, és ezzel egy időben az egész bal lábam kicsit zsibbadásnak indult, és most is olyan, mintha nagy fizikai terhelésnek lett volna kitéve, és kattog a porc a térdemben néha, főleg sok ülésnél jön elő a láb zsibbadás, de szerintem ehhez nincs köze, ha állok, akkor a lassan a lágyékhoz megy át. Az elején a derekamnál is érződött, de az elmúlt. A bal herémet azóta mintha kicsit "idegennek" érezném, szóval utána nem sokkal elkezdte dörzsölni a combomat, és ez zavaró még most is. Emellett, ha állok, akkor a bal here tetején szemmel is észre lehet venni a vaskosabb, kidudorodott ereket, és talán a mellékhere is ott van. Eddig mindenfélére gondoltam, és nagyon féltem, de ma az ereket jobban megnyomkodtam, és amikor csúszkáltak, akkor jobban zsibbadt és kicsit fájt, a lágyékban is éreztem hirtelen, ezért tippelek erre. A lábzsibbadást meg nem értem, szerintem a gerinccel sincs minden rendben.


Egyébként kibírható az érzés, szűkebb boxer segít rajta, olyan jó feszes, puha, kellemes érzés, tudja, akinek volt ilyen tünete, de ha lazán hagyom, akkor dörzsöli a combomat, és kellemetlen érzés, de ez nem azért, mert nagyon fáj, vagy zsibbad, hanem mindig vizsgálgatom, és már idegennek érzem a herét, mert mindig azon jár az agyam az iskolában ülve is. Ha elkezdek valami mással foglalkozni, máris jobb.


A kérdésem még az lenne, hogy ha műtétet javasol az orvos, azt hogy tudom elkerülni? Mert teljesen kibírható, és azóta sokat tornáztam, futottam, és azóta sokkal jobb lett, és lehet, hogy gerinctől van, vagy akár prosztata is lehet, de ha mégis visszér és műteni kell, azt el akarom kerülni, mert nem akarok műtétet, suliból kimaradást a 10.-ben, ráadásul a nyelvvizsga előtt, ráadásul tavaly szeptemberben volt egy vakbélműtétem, mert akkor begörcsöltem, és megszoptam a kihagyással, és elcsesztem az évet. Ez most nem történhet meg, és megint nem tanulok, mert ezen kattog az agyam. Szerdán megyek urológushoz, elmondok mindent, ultrahangot is kérek, ha véletlenül nem akarna csinálni, azzal nincs baj.


Szóval, ti mire tippeltek ilyen tünetek mellett? Egyébként az enyhe zsibbadás most is itt van a lágyékomban, de teljesen kibírható, csak engem zavar, mert kibírom, de eltereli a figyelmemet. Ha véletlenül herevisszér, akkor mit tudok vele kezdeni a műtéten kívül?



2016. szept. 9. 19:44
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ugye a tetején ott vannak az erek, és a mellékhere, továbbá az alján is, ha mutatóujjal alulról mögé próbálok nyúlni, akkor ott is ott van, és a here mögé nem tudok benyúlni, és "összecsípni" sem, mert mögötte végighúzódik a mellékhere. Viszont, ami az elején és oldalát illeti, ahol nincs mellékhere és semmi, ott sima, könnyen csúszó.
2016. szept. 9. 22:16
 12/19 anonim ***** válasza:
Ez így rendben van. :)
2016. szept. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha mögötte akarod tapogatni akkor fürdés közben. És felülről ne alulról.
2016. szept. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Enyhén még most is zsibbad, de ez olyan enyhe, hogy könnyen megfeledkezek róla, és szerintem köze van a gerinchez, mert a térdem is fáj most. De a here csak akkor, ha nagyon lóg. És most lóg, nagyon könnyen meg tudom fogdosni a mellékherét, és ez olyan idegesítő, mert most melegem van. A jobb here alá kicsit nehezebben tudok benyúlni, mert annak a teteje kicsit előrébb van, az alja meg hátrébb, előre bukik egy nagyon kicsit, de ez nem vehető észre, és így kicsit a bal here mögé kerül, de nem helyzetileg, hanem így a bal nagyobbnak tűnik, és lentebb lóg. Az oké, hogy lentebb lóg, az nem is baj. Viszont amikor felhúzódnak, akkor egymás mellett vannak, és ugye kemények, olyan mintha egy nagy golyó lenne a kettő együtt, így nem zsibbad, és jobban tudok mozogni, mert nem zavar. De egyébként a napi mozgással, tornával, futással szombat óta egyre jobb, de azért még most is érződik. Persze elmegyek szerdán, de akkor ne rettegjem halálra magam? Mert képes vagyok rá.
2016. szept. 9. 23:04
 15/19 A kérdező kommentje:
De úgy érzem, hogy egy nagyon-nagyon kicsit keményebb, mint a jobb. De ez nem úgy, hogy ellenőrzöm, és akkor ez sokkal keményebb, hanem csak akkor vettem észre, mikor már 3 perce hasonlítgattam. Lehet, hogy mindig ilyen volt, eléggé elhanyagoltam az ellenőrzést, mert tömegre-keménységre hajszál pontosan szerintem nem egyforma kemény a kettő.
2016. szept. 10. 00:07
 16/19 A kérdező kommentje:
Amióta serdülök, azóta nőttek sokat, amíg nem kezdtem serdülni, addig kicsik voltak, és puhábbak.
2016. szept. 10. 00:07
 17/19 anonim ***** válasza:
A hipochondria egyfajta pszichés zavar, amely esetében az egyén kényszeresen foglalkozik saját egészségi állapotával, megszállottan keresi magán a szervezetében fellépő kóros elváltozásokat, betegségeket, gyakorta halálfélelemmel küzd, és a feltételezett betegségek szomatikus tüneteit rendszerint pszichésen észleli is magán. Leggyakrabban szorongást okoz, de súlyosabb esetekben a hipochondriában szenvedő beteg állandó orvosi felügyeletre és folyamatos gondoskodásra tart igényt, noha voltaképpen egészséges és képes volna ellátni önmagát. A beteg gyakran maga is elismeri betegsége képzelt voltát, de kényszeres tudatállapotáról lemondani képtelen. Gyakran párosul a psziché egyéb kóros zavaraival, például paranoiával. Egyes elméletek szerint a hipochondria a lelki elhárítás egyik megnyilvánulási formája, amelynek segítségével az egyén igyekszik elkerülni, tudatából kizárni az elé tornyosuló magánéleti problémák megoldását. Pszichoterápiával és viselkedés terápiával többnyire kezelhető.
2016. szept. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Egyébként ez az egész a napi torna, nyújtás és futás hatására kezd múlni. A herék sem fájnak, csak akkor, ha a combom is, szóval egyszerre van. Most sokat ültem a gép előtt délután (hát idióta vagyok, tudom), és 1-2 másodpercre hol a lágyékom, hol a derekam fájdult meg, de ez is elmúlik, amint felállok, és megyek pár kört. De a comb, térd és lábfej "izomláz" is kezd múlni, akkor a herének lehet valami baja?



Elnézést ezért a sok hülye kérdésért, és magyarázásért, de nagyon rettegek a hereráktól, inkább belehalok valamibe, de hogy 1 herével éljek, az kizárt, a többi férfihez képest én már csak fél lennék. Tuti nem élnék úgy.

2016. szept. 10. 18:50
 19/19 A kérdező kommentje:

Ma voltam orvosnál, de előbb egy TALÁN hozzákapcsolódó dolog:


A tünetek elmúltak pár napja, azóta a bal bokám bedagadt, és elmentünk vele a balesetire (habár nem az történt), és ott megnézték, röntgen is volt. Bokasüllyedésem, lúdtalpam is van, szedek fájdalomcsillapítót, dagadt, és a vádlim, térdem is zsibbad néha miatta. Erről ennyit, ez így van.


Ma voltam urológián, most jöttem haza, és egyből feljöttem GYK-ra. Átnézett, ultrahangosan is megnézett mindent, és nem talált semmit, minden rendben van, azt mondta. A bal herén van egy kisebb visszértágulat, de azt mondta, hogy ez nagyon sok fiúnál van, ezt még közel sem kell bántani, ha néha zsibbad, lehet borogatni, vagy fájdalomcsillapítót bevenni.


Ennyi volt :)

2016. szept. 21. 19:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!