Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Zavara magasságom . :/ Szerint...

Zavara magasságom . :/ Szerintetek még nőhetek valamennyit?

Figyelt kérdés

Csak 162 cm vagyok... 14.5 éves és fiú.. Apukám:171 cm anyukám: 152 cm .. :/ most akkor én is ilyen alacsony

leszek? Amúgy már a lábam elég szőrös sőt a bajuszom meg a szakállam is látható... 40 es a lábam... Ez azt jelenti hogy már nem fogok nőni?.. :/ Ja és még igen.. ha szoktam felüléseket meg fekvőtámaszt csinálni akkor az nem fogja befolyásolni a magasságomat? Van calcium vitaminom tablettába amit szoktam szedni hátha attol magasabb lehetek .. :/ vagy van erre valami vitamin?



2016. szept. 22. 16:07
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és igen :D Anyukám azt mondja hogy keveset eszek... 50kg vagyok.. És ha most sokat fogok enni akkor jobban fogok nőni? :D Lehet hogy hülyeség csak érdekel xD
2016. szept. 22. 16:09
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
1-2 centit meg noni fogsz valoszinuleg. Ha megsem akkor vegyel egy letrat.
2016. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Elkepzelheto hogy fogsz meg noni, par eved van meg ra. A vitamintabletta meg a sok eves nem oszt nem szoroz, a felulesek sem.
2016. szept. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem fogsz még nőni. Én is nőttem még 16 évesen is.. :)



Most 191 cm vagyok.



19/f

2016. szept. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
79%

14 évesen én se voltam több

Most 19 évesen 177 vagyok

Nyugi :)

2016. szept. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Aludj legalább napi 8 órát, sportolj és egyél rendesen! Mást nem tehetsz.Még nagyon fiatal vagy, szóval van rá esélyed, hogy nőni fogsz.
2016. szept. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És ha sokat nyújtok akkor az fog valamit javítani? És a sporttól fog jobban termelődni a növekedési hormon?
2016. szept. 22. 17:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Először is, Igen. Még nőhetsz, ugyanis a fiúknál a növekedés 17-18 éves korra fejeződik be.

A felülés, fekvőtámasz az edzettségedet fogja javítani, nem a magasságodat.

Másodszor, a KALCIUM nem vitamin!! :D ásványi anyag. Fogyasztása nem befolyásolja a növekedést,elsősorban a csontok erősségének és sűrűségének karbantartásában játszik kiemelt szerepet, TEHÁT nem árt ha fejlődő korban fagyasztod, érdemes olyat választanod ami D vitaminnal van kombinálva, mert az javítja a felszívódást.

Testsúlyod is megfelelő, a változatos (egészséges) táplálkozásra figyelj oda.

Erre nincs vitamin, elérhető magasságot örökletes tényezők határozzák meg. Mivel apukád 171, te is valószínűleg eléred a 170-et.

Magyarországon szigorú feltételek mellett, részletes kivizsgálást követően, igazolt növekedési hormon hiány esetén, és az előírt feltételek- nem kielégítő növekedési ütem, csontérési elmaradás stb.- nyitott növekedési zónák mellett adható a növekedési-hormon-injekció.

De, mivel te 14 évesen 162 vagy neked erre semmi szükséged nincs. :)

Az alvás fontos, ugyanis ekkor termelődik a növekedési hormon, 9 órát lenne ideális aludni ebben a korban ezért lehetőleg ne lógj a neten éjélig, ha másnap iskola van. :D

2016. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Még megnőhetsz akkorára mint az apukád.Valóban alacsony vagy ahhoz képest hogy lassan 15 leszel,de nem mindenki lesz magas.Sajna a genetikán múlik mekkora leszel,apud,anyud is alacsony és úgy néz ki rájuk ütöttél,nem egy magasabb rokonodra mert akkor ez már valószínűleg megmutatkozott volna
2016. szept. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Menj ki a napra noni

Eleg rohejesen hangzik de nem veletlenul no meg nyaron mindenki

2016. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!