Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Meddig szedhetem maximum az...

Meddig szedhetem maximum az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Az urológushoz még augusztus közepén mentem el, mert a jobb herémen egy apró csomót éreztem, Ciprinol 500 és Omnic (nem tudom a pontos nevét) gyógyszereket írt fel. Ciprinol napi 2×1 Omnic napi 1×1. Már másfél hónapja szedem a gyógyszereket, 3-szor voltam már kontrollon, de mindig ugyanazt kapom, omnic, ciprinol, 2 hét múlva kontroll. Az orvos gyulladásra gyanakszik a prosztatámban, ami egy esetleges góc miatt is lehet a fogamról. Az a problémám, hogy még 6 hét elteltével is a Ciprinolt kellene szednem, ami antibiotukum, de én már sokallom azt, mondtam is az orvosnak, de ő azt mondta, csak szedjem tovább. Változást nem tapasztalok a betegségemben, ugyan olyannak tűnik, mint a legelején. Félek, hogy már túl sok ideje szedem ezt az antibiotikumot és félek, hogy ennek valamilyen szövődménye lehet. Vélemény, javaslat, tapasztalat? 20/F

2016. okt. 10. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán érdemes lenne vizelettenyésztést csinálni, esetleg prosztata masszázs utánit is. Az antibiotikumszedés idejére nincs szabály, minél tovább szedi az ember, annál nagyobb az esélye, hogy gond lesz belőle. Olyan ez, mint 200-al menni a pályán. Senki nem tudja, mikor lesz baj belőle.
2016. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogorvosnál voltál már?
2016. okt. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos az aggodalmad.

Laborvizsgálat vagy mikrobiológiai vizsgálat történt?

2016. okt. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fogorvosnál voltam, az egyik fogamra azt mondta gócként szerepelhet, mondtam neki a röntgent, hogy góckutatásnál elvileg szoktak, de nem nagyon foglalkozott vele, így én sem. Az urológus mindig csak a prosztatámat vizsgálja, tehát felnyúl hátul. A véleménynél az ambuláns lapon az áll, hogy prostatitis scesis(?). Laborvizsgálaton meg ilyen mikro izén n voltam, csak az urológus illetve a fogorvos volt eddig. Köszönöm a válaszokat! :)
2016. okt. 12. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!