Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gondot okozhat a spanyolgaller...

Gondot okozhat a spanyolgaller (parafimozis) a sexben?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

sztem bármi megoldható


de ez nem kezelhető? sztem simán le tudnák szedni a "felesleges" részét

2010. ápr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De, nem a korulmetelesre gondolsz igaz?
2010. ápr. 27. 12:30
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
A parafimózis az az állapot, amikor a fityma a makk mögé szorul és onnan nem tudod viszahúzni. Sürgősségo orvosi ellátást igényel, mivel elzáródhat a makk vérkeringése, ami a makk elvesztését is okozhatja. Az orvos jobb esetben cérnával visszarántja, rosszabb esetben bemetsész csinál. Akinél ez egyszer előfordul, annak általában a körülmetélést javasolják.
2010. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Javasolják fűnek fának a körülmetélést, de nagyon durva eredménye lett pl nálam. Undorító heg, varrások nyoma, lyukak, amiből 20 év után (!) esett ki varrás... bőrhíd a makkon, ami feszül, nem élvezem a szexet (józanon) érdes tapintású a kiszáradt makk, foltos is lett, mint egy nemibeteg, úgy nézek ki. Az orvosok meg úgy látják, hogy minden oké. Szóval, akármi van, én inkább a bemetszést javaslom és ha az se megy, akkor van még z-plasztika, esetleg részleges metélés, vigyázni kell mindenre, ami csak van rajtunk, mert nem viccből van, a fitymának funkciója van. Ha nem tudja ellátni, mert rászorul és problémás emiatt, akkor a beszűkült részt kell lemetszeni esetleg, de semmiképpen nem az egészet, abból később gond lehet, amit már NEM LEHET MEGOLDANI. A semmiből már nem lehet építkezni :(

Szóval, kedves kérdező, ha nem akarsz úgy járni, mint én (és még sokan mások) akkor szólsz a dokinak, hogy minél többet szeretnél megtartani a fitymából, ha ő meg értetlenkedik meg ragaszkodik a teljes körülmetéléshez, akkor hagyd ott és keress másik orvost!

2010. ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Nekem minden problémám megoldotta a metélés!Valakinél elkerülhetetlen!

Azóta sincs semmi bajom!

Az talán valóban nem mindegy ki a műtétet végző doki!Csak megbízható orvosokhoz menj!

2010. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Nekem a körülmetélés okozott gondot, amivel folyamatosan szívok :(
2010. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Igen, okoz6 gondot, nem is kicsit!

A 2. sz. hszóló nagyon szépen leírta miről is van szó, én annyit fűznék hozzá, hogyha már normál állapotban is gondot okoz, és nem tudod visszahúzni a fitymát a makk mögül, akkor ha beteszed a hüvelybe a brédet, és ott mozgatod benne, a fitymádat csak még jobban megerölteted, elszakadhat, sőt, mondok rosszabbat, a fityma által elzárt makkrész még az izgalmi állapot (erekció) következtében is hatalmas nyomásnak lesz kitéve,...


Két dolog fordulhat elő:

1.) A rossz vérellátás következtében elhal a makkod és csonkítani kell.

2.) A szex alatt a makkban fokozódó nyomás eléggé fájdalmas erekcióhoz vezet, legrosszabb esetben -- papírzacskó-elv alapján -- kidurran a makkod, a nagy nyomás uis megrepoeszti a szöveteket és a vér szabad utat kap a külvilág felé. Ebben az esetben ha még pluszban szeptikus is leszel, a végeredmény uaz lsz/lehet, mint az 1.) pontban leírtakban.



Egyik ismerősöm spanjánál voltunk házibuliban nemisolyan rég. Történt vele egy meglepő eset:

Kb. 3 hónapja a beszélgetésünk előtt a barátnője jelenlétében önkielégített, aztán felgyorsította a húzogatás tempóján és egyszer rántott egy nagyot a fitymáján... az meg reluxaszerűen hátragyűrődött és ott maradt,...nem akart visszajönni a helyére. Na most azt mondanom sem kell, az estének azonnal vége lett, de a srác annyira szégyellte magát, hogy szüleinek nem mert szólni, urológushoz nem mert elmenni... és KÉT TELJES HÉTIG viselte a fájdalmat, addig szenvedett a péniszével. Fájdalomcsillapítókat szedett, de a helyzet csak nem javult: Férfiasága romokban hevert, a csövelés kínkeservesen ment, erekciója nem volt... (ha lett volna, is megőrült volna a fájdalomtól...) ...meg sem mozdult neki. Két hét után a fájdalom rákényszerítette, hogy elmenjen a dokihoz, és mivel a eddig várt, a fitymája nem volt menthető (úgy glom ez érthető is, miért...) így körülmetélték. Igaz, az eredménnyel ő akkor és ott meg volt elégedve, (már amennyire azzal meg le7... >:-T), de maga az élmény elég meghatározó és kellemetlen volt az életében.

Jah, és még valami... Nem tudom, mennyire volt amit mesélt kiszínezve, de ha ez igaz, -- márpedig a csávónak tényleg viszonylag friss metélési hegei voltak ott lenn -- akkor neki nagyon nagy mázlija volt, mert a fityma nagy vszséggel nem szorította el a makkját teljesen. Úgy glom, ezért kerülhette el a makkja elhalását. DE NE EZ LEGYEN AZ IRÁNYADÓ!


Parafimózis kialakulása után MAX. 6 ÓRÁT LEHET KÉSNI, kben tényleg maradandó károsodás léphet fel! Nem mindenki le7 mázlista...



Kedves Kérdező!


_ Neked is félelmeid vannak fitymaszűkülettel kapcsolatban, vagy megosztod velünk, mi miatt jött ez a téma elő, csak úgy kíváncsiságból?


Üdv: EE

2010. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azaz igazsag normal allapotba is beszorul a makk moge de siman visza tudom huzni.Merevedeskor picit nehezen tudom hatra huzni akkor emgszorul es duzzad erzem h valoban no a nyomas es nehez de vissza tudom huzni. A sexet meg nem probaltam de van egy baratnom akivel 3honapja vagyok egyut es lehet lassan sorra kerul a sex is.Es felek h mi tortenne sex kozben:(
2010. ápr. 28. 17:02
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan nem tudom, hogy ilyen esetekben hová kell menni, talán urológushoz. Szerintem mutasd meg neki, mielött sor kerülne a szexre, nehogy kellemetlen élmény legyen az első. A dokival pedig talán ha kétszer fogsz találkozni, aztán úgyis elfelejt, hiszen neki számtalan hasonló esete lehet. Tehát ne érezd cikinek, kellemetlennek, hogy elmész, hiszen, ha nem mennél az még cikibb, kellemetlenebb lenne.
2010. máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Igen,urológia!

Engem nagyon zavart szex közben!És éreztem hogy előbb-utóbb ebből gond lehet!"Megcsináltattam"!Azóta semmi gáz!

2010. máj. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!