Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületre milyen vény...

Fitymaszűkületre milyen vény nélküli krémeket tudok venni?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdett kialakulni nálam egy enyhe szűkület (hátra tudom húzni pisilni, megmosni, stb., de amikor merev akkor már nehezebben), próbálom meggyógyítani házi praktikákkal, mielőtt orvoshoz mennék



Természetesen ha nem javulna, akkor marad a doki

Műteni nem szeretném, már lassan 30 éve ez a "konfiguráció" van, és félek belemenni egy ilyen nagy változtatásba odalent



Uraim, ha vannak tippjeitek, azt megköszönöm


2017. jún. 22. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen kenőcs nincs fitymaszűkületre, nem is létezik ilyen. A szteroidos kenőcsök pedig nem fitymaszűkületi kenőcsök. Miért nem nézeted meg inkább egy egészségügyi tanácsadóval, olyannal, aki nem orvos, de nem is laikus ehhez? Sokat tudna segíteni neked főleg akkor, ha ki akarod az orvost is kerülni, aki amúgy is inkább csak metélne, nem minthogy azt te akarnád...!
2017. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Inkább az okát derítsétek ki.

Cukrod rendben van?

2017. jún. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az oka valamilyen dörzsölés lehetett (más anyagú boxereket vettem, lehet az), és a folyadékhiány/száraz bőr



Elég kellemetlen érzés mind testileg és lelkileg is, re valahogyan meg fogom tudni gyógyítani: már egy ideje kenegetem körömvirág kenőccsel reggel és este, előtte langyos vízbe mártom és kicsit (nem erősen, hogy mikrosebek keletkezzenek) megpróbálom tágítani

2017. jún. 22. 17:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy te egymagad jót fogsz tenni magaddal, ha laikusként kísérletezgetni kezdesz. A körömvirág kenőcs nem csodaszer, és így több mint valószínű, nem fogod tudni meggyógyítani, akkor sem, ha most ezt magyarázod be magadnak. Ezért írtam amit írtam, mert sokkal cikibb félelemből meg hiúságból inkább a kísérletezgetésekbe menekülni, majd a kipróbált házimódszerekkel felsülni, mint időben, mindenek előtt hozzáértő segítséget, véleményt az arra megfelelő embertől kikérni!
2017. jún. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Mindenképp menj el szakemberhez,mert most még műtét nélkül lehet kezelni.Amúgy van sztetoidos krém ami jó lehet,de orvosnak làtnia kell.


Azzal meg legyél tisztába csak súlyos fitymaszűkuület esetében kell metélni,tehàt több műtéti eljárás is van amikkel meg a fityma megmarad.Az orvos nem erőszakolhat rád semmilyen eljárást,ha te azt nem akarod.

2017. jún. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Próbálkozz egy kis őrölt boszorkányszarral rajta, az mindenre jó-
2017. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első válasz hibás: de, van kenőcs ami segít, pl. a Diprosalic. Nem a kenőcstől gyógyul meg persze, csak az segíti a nyújtást.


Ha középkorban alakul ki a fitymaszűkület, akkor eléggé valószínű, hogy baj van a vércukroddal :( Ezt mindenképpen vizsgáltasd ki, hiszen ha beállítjátok akkor minden egyéb káros folyamat is le fog lassulni, amit egyébként rossz cukorszinttel tapasztalni fogsz. Az addig lehet hogy segít, ha hátrahúzva hordod, mert úgy pl. a bőrön lakó mikroélőlények nem tudnak annyira szaporodni, hogy fertőzést, így szűkületet okozzanak (Wikipédia idézet: "Phimosis may also arise in untreated diabetics due to the presence of glucose in their urine giving rise to infection in the foreskin.")

2017. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves előző! Mielőtt lehurrogod, meg lepontozod a másik sokkal inkább tapasztalati alapú válaszát, legyél szíves másold már be azt, hogy a Diprosalic kenőcs betegtájékoztatója hol említi a fitymaszűkületet, amin az "segít"? Mi a garancia arra, hogy ez valóban segít is, nemcsak mondod? Támaszd alá az állításaidat tényekkel is, mert egyelőre a jelek szerint te vmi elég nagy hülyeséget okoskodtál ide, miközben másokat meg pontozol szépen lefelé!


Én amit írtam, arról legalább biztosan tudom, hogy így is van. Kíváncsi vagyok te mi alapján álítasz olyanokat, amilyeneket állítasz?

2017. júl. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Üdv!


Valaki azt a tanácsot írta nekem, hogy használjak babaolajat: vettem, aloe verásat, és 100%-ig bevált: sokkal puhább lett az egész hímvesszőm, tágítom szépen lassan a fitymát, és utána bekenem vele.

2017. júl. 6. 07:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves nyolcadik: ismerősömnek ezt írta fel az orvosa, másrészt például a Wikipédia forrásokkal ellátott Phimosis c. cikkét tudom felhozni, amely szerint a betamethasone (itteni egyik márkanevén Diprosalic), triamcinolone és cortison alapú kenőcsök hasznosnak bizonyultak.


(Egy ember pontozásától még nem keletkezik negatív értékelés, tudtommal, szóval nem egyedül az én saram az, hogy mi van a hozzászólásod mellé biggyesztve)

2017. júl. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!