Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fityma túltengés eltávolítása,...

Fityma túltengés eltávolítása, van ilyen?

Figyelt kérdés

Ez áll a papíromon: "a preputium szűk, körkörösen berepedezett gyűrűt képez. Frenulum breve."

Ez 2 éve kezdődött, én amit látok és érzek: a fitymám elején a bőr szűk és be van repedezve, áprilisban megműtötték a rövid fitymafékemet, azóta szebb lett, de még mindig ott van ez a "körkörösen berepedezett gyűrű" és ott is lesz amíg el nem távolítják. Na már most, a fitymámat teljesen hátra tudom húzni, nem is fáj csak kellemetlen, ezenkívül inkább esztétikailag zavaró nagyon. De szerintem nincs szükség teljes körülmetélésre, megnéztem és merev állapotban IS takarva lenne a makkom (lankadt állapotban pedig teljesen takarva lenne), ha a fitymámról csak azt az elején lévő 1 cm-es (kb) részt távolítanák el. Mondhatom azt az orvosnak, hogy én csak ennyit szeretnék ha megműtene s nem a teljes körülmetélést?



#fityma #fitymatúltengés #részletes körülmetélés
2017. júl. 9. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz így elképzelni a problémádat, de természetesen semmire nem kényszeríthet.

Nem akarod a teljes körülmetélést és pont:) egyébként jobban is teszed, meg kell menteni! 27F

2017. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezért túlzás teljesen körülmetélni. Maximum a részleges, vagy ha tud más opciót az orvos amit jól csinál és hatásos akkor az (pl.: plasztika) . Ha úgy alakul, hogy részleges, ott is tudsz elvileg beszélni az orvossal közben, és meg lehet vele tárgyalni, hogy a lehető legkevesebbet távolítson el belőle. Majd a visszaszűkülésre figyelj, nehogy probléma legyen vele.
2017. júl. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2017. júl. 9. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszéld meg vele. Magánorvos úgy csinálja ahogy mondod. Műtét előtt fel is jelölheted alkoholos filctollal mennyit vágjon. Az állami orvos meg úgy is úgy csinálja, ahogy szerinte jó lesz, azokkal nehezebb a konzultáció.
2017. júl. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fitymatúltengésem volt. Na most ezt úgy kell elképzelni, hogy ormányszerűen lecsüngött a fitymám 2-3 cmre is a makkom elé. Mondjuk elég kövér is voltam, tehát ez is szerepet játszhatott benne, mert ilyenkor a szeméremdombon is több zsír rakódik le és így a farkam is rövidebbnek tűnt. Maga a fitymatúltengés inkább annyiban zavaró, hogy apám sosem tanított meg arra, hogy pisiléskor húzzam hátra a fitymám, mert mindig csak otthon fürdéskor csináltam. Valahogy nekem sosem jutott eszembe, hogy egy nyilvános vécében is hátra kellene húzgálnom. Tudom, hogy ez tök ciki és még így is gáz leírva, de én mindig úgy pisiltem, hogy kvázi a fitymámba. Még a vízsugár nyomát is lehetett látni a bőr alatt és az egész ballonszerűen felfúvódott. Egyszerűen utáltam, hogy ennyi bőr fityeg ott feleslegesen, mert alatta a vizeletcseppek ott maradtak és nem is mindig lett volna rá alkalom megtörölgetni. Állandóan túrós lett emiatt és begyűjtöttem egy szép gyulladást is alatta. A lényeg, hogy nem mondom, hogy vágasd le, mert ez függ az életkortól, a testalkattól és ahogy most felvázoltam a személyes higéniától is.
2017. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!