Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Katéterrel vizelési inger?

Katéterrel vizelési inger?

Figyelt kérdés

Volt már valakinek olyan, hogy foley katéter volt felrakva neki napokig és esetleg szivárgott mellette egy kicsit a vizelet és vizelési ingere van?


most nekem 20 ch-s van feltéve.



2017. aug. 5. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem két napig volt katéterem, és levétel után egy hétig volt vizelési ingerem. Ha jól tudom ez vele jár, mert picit felsérti a húgycsövet a katéter. Jobbulást!
2017. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja. Mivel egyfolytában nyitva van a húgycső (a katéter nem engedi a prosztatának, hogy körülzárja, sem a záróizmoknak), ezért teljesen természetes az érzés, mintha egyfolytában vizelnél. Ha sikerül tudatosítanod magadban, hogy ez nem baj, hiszen úgyis zsákba megy a matéria, hamar túl teheted magad rajta.
2017. aug. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
mondjuk folyamatosan sokat iszok
2017. aug. 6. 18:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Vizelet akkor szivárog mellette ,ha kicsit görcsöl a hólyagod vagy kicsi a katéter átmérője a húgycsövedhez. A vizelési inger a felrakás után legfeljebb egy nappal elmúlik általában. Addigra fogadja be a tested az idegen tárgyat. Az is fontos ,hogy megfelelő helyre legyen rögzítve úgy, hogy lehetőleg ne mozogjon. Fontos az is ,hogy sok folyadékot fogyassz amikor benned van, és utána is ,hogy kitisztuljon a hólyagod.
2017. aug. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!