Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ketakomazol kűlsőleg alkalmazv...

Ketakomazol kűlsőleg alkalmazva okozhat hormonproblémát?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy a hatóanyagnak hormontermelődés blokkoló hatása van, kiváltkép az androgének tekintetében. Ez a hatás annyira kifejezett, hogy -noha orálisan már nem alkalmazható a hatóanyag 2013 óta gombás megbetegésekre (májkárosíto)- Cushing szindróma kezelésére engedélyezett.


Tudom, hogy a betegtájékoztató azt írja; nincs szisztémás felszívódás, de ezt rögtön hitelteleníti is a más gyógyszerek (szteroidok) együttalkalmazásának esetére írt intelmekkel.


Mi az igazság? Kifejezetten nagy bőrfelületekre gondolok (fejbőr, mellkas, törzs), napi 2x alkalmazva.


Ami még fontos: A családban volt már ok nélkül (semmi hormonális behatás elvben) gynecomastia. Természetesen én is férfi"beteg" vagyok.


Köszönöm a megalapozott válaszokat.



#Ketakonazol #gyecomastia
2017. aug. 6. 16:48
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


Én csak laikus vagyok, de észrevettem magamon is, ha hormonális eltérés van(alacsony tesztoszteron szint) akkor a szervezet lényegesen hajlamosabb a gombás fertőzésekre.

Ezeket meg ilyen gombaellenes szerekkel kezelni...a büdös életben nem áll helyre a hormontermelés.

Az a baj, még nagyon gyerekcipőben jár az egész endokrinológia, legalábbis, ami a gyógyszerészeti, élelmiszeripari kutatásokat érinti.

2017. aug. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!