Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületem lehet?

Fitymaszűkületem lehet?

Figyelt kérdés

Szűz vagyok, 19 éves. Ha merev a farkam, akkor nem lehet teljesen felhúzni bőrig, mert nehezen megy fel, és csak a fel makkot lehet látni. Olvastam, hogy fitymaszűkületem lehet, hogy csak műtét segítene, de nem lehet ezt a műtétet elkerülni? Egy éve kb voltam az orromal műtétre, mert polypot találtak. Akkor is nagyon féltem a műtéttől, de most meg jobban félek mind akkor. Érdekes akkor nyugodt voltam, és most pedig már felek menni.


Mit javaslatok mit csináljak? Amikor kicsi gyerek voltam akkor felvágtak nekem a farkamot, mert nem ment fel bőrig, és piszok volt ott. Már a szex végett is kicsit aggódók, hogy milyen lesz, ha van ilyen problémám. Ezért szeretném minél hamarabb kezelni.


2017. nov. 4. 16:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
***Egy éve kb voltam az orromal műtéten
2017. nov. 4. 16:40
 2/15 anonim ***** válasza:
Orvosnak mutasd meg mindenképp
2017. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Derwer válasza:

Majd az orvos (urulógus) megmondja mi a teendő.

Ha tenni kel vala valamit, akkor az jó eséllyel műtét, metélés. Félelmetes, szarul néz ki, de

a műtét során persze nem érzel semmit se.

~3hétig mondjuk elég szar, de utána már megszokod.


Persze a makkod érzéketlenebb lesz, de a gyakorlatban, no para, minden minden működni fog. (Igen, én már túlestem rajta)

2017. nov. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát öcsém... Nekem ugyan nem szűkület miatt, hanem más baleset miatt kellett fityma"műtét", inkább szedd össze a tökeid és csináltasd meg, minthogy úgy hagyd. Hidd el, utólag te is így fogod gondolni.
2017. nov. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Dehogy kell metélni :D Nem tészta az. Az orvos ejt rajta egy rövidke bemetszést, aztán felszívódó varratot csinál, pár nap és túl is vagy rajta.
2017. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#4-es, elmesélnéd mit csináltál a farkaddal, mi volt az a "baleset"? :)
2017. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

Nem feltétlenül kell metélni,metélni csak súlyos fitymaszűkület esetén kell.


Fitymaszűkületet több műtéti eljàrással is krvosolni lehet amelyekkel a fityma megmarad,megmenthető( pl. Bemetszés,fityma plasztika,z plasztika)


Nem minden esetben szükséges a műtét,ha nagyon enyhe a fitymaszűkület akkor krémmel is lehet kezelni.


Az a jó,ha könnyedén a makk mögé lehet a fitymát húzni.


Attól hogy elmész urológushoz még semmiféle kötelezettséged nem lesz,megvizsgál az orvos,megmondja mi a bajod,megbeszélitek hogyan lehet kezelni,hisz több megoldàs is létezik(tehat ha a metélést javasolja az urológus meg kell mondani neki,hogy te nem szeretnéd,azt akarkod hogy a fitymàd megmaradjon és akkor olyan megoldást keres amivel ez megoldható).


Megbeszélhetitek mikor legyen műtét,ha te csak 1 év múlva akarsz menni azt is meg lehet beszélni.Ha te meggondolod magad a műtéttel kapcsolatban visszaléphetsz a műtéttől.Tehat semmilyen kötelezettséged nincs,ha ettől félnél.



Menj el nyugodtan orvoshoz,megvizsgál,megbeszélitek mi legyen

2017. nov. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem olyan vészes szerintem a probléma, de igazatok van, jobb elmenni minél hamarabb. Csak műtétre nem akarok menni, én már félnék az altatástól.
2017. nov. 4. 19:28
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves 7 es válaszoló.

Én kérek elnézést tőled,amiért a nagyon is jó válaszodat lenullázták .

Azt gondolták a jó akaróim,én írtam,mert azonos a százalékunk.

Itt hivnám fel a kérdezők figyelmét is,hogy a válaszok nem választ,hanem annak íróját pontozzák .

2017. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"félnék az altatástól"


Ha műtétre kerül a sok (amint előttem mondták, olyan megoldást kérj, ami minél kisebb beavatkozást igényel), azt helyi érzéstelenítéssel csinálják, nem altatnak.

2017. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!