Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vizelési problémák. Miért...

Vizelési problémák. Miért megy nehezen állva?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy régen rászoktam arra, hogy ráülök a wc-re és úgy vizelek, tehát nem állva. Egy jó ideje próbálok visszaszokni, hogy állva csináljam, de nem megy, vagy csak nehezen megy valamiért. Gondolom jól el kéne lazulni de nem megy. Segítség!
2010. jún. 8. 20:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs lemaradt: 17/F
2010. jún. 8. 20:35
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy fel vagy fázva vagy nem tudom. De szerintem menj el prosztata vizsgálatra, mert a prosztata nagyobbodásod van az megmondaná hogy mért "nehéz állva" vizelni!
2010. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hali!


_ Ugye azt mdod, csak állva nem megy. Ülve még mindig?

_ Mióta csinálod ülve?

_ Nincs vmi kellemetlen érzésed (ún. ...diszkomfortérzés) a prosztata, ill. here-alhas, végbéltájékon?

_ Esetleg hogy érzed?

____ Gátlásos személyiségnek érzed magad?

____ Szégyellős vagy magad ill. mások előtt?

____ Félsz vmitől ill. vannak félelmeid állva pisilés közben?


Üdv: EE

2010. jún. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze, ha nem fontos a segítség, nem muszáj válaszolnod... o.O

EE

2010. jún. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De fontos, épp ezért küldtem privát üzenetet :)
2010. jún. 19. 22:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Ou... <:-o

Akkor azt nagy vszséggel nem kaptam meg,... sztem nem... vagy most így nem tudom... átnéztem a pf-M és nem tudom a mailedet beazonosítani. <:[>


Elküldöd még1x?

Ha elküldted írj ide is! Ok? Thx!

Üdv: EE

2010. jún. 20. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Írom ide így egyszerűbb:

Válaszok:

-Ülve megy

- kb 1-1,5 éve

- Alhason néha van

-gátlásosnak nem igazán érzem magam, de szégyellősnek eléggé

- hát ha úgy nézzük vannak félelmeim: nem akarom h más hallja hogy "hogyan végzem a dolgom"

2010. jún. 22. 20:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Nnah,... végre a várva várt válaszok...

De a >>priviproblémát nem értem, hiszen mindenki más megtalált ezen az elér7őségen át... max az nem, aki nem címzett nekem...



********

De akkor térjünk át a kifejtésre:



> Ugye azt mdod, csak állva nem megy. Ülve még mindig?

> Nincs vmi kellemetlen érzésed (ún. ...diszkomfortérzés) a prosztata, ill. here-alhas, végbéltájékon?

--- Ülve megy

--- Alhason néha van

Ezt azért jó, tudni, hogy ülve megy, mert akkor kizár6juk az organikus (szervi) problémát, azonban, hogy alhastájékon érzel valami diszkomfortérzést/fájdalmat (nem tudom pontosan mit...) ez azért jelent7 valamit.

<?> ___ Az alhasadban mit érzel pontosan? Ez ált. szokott valami előtt/után szokott jelentkezni? (pl. étkezés, ébredés, vizelés... stb.)

<?> ___ Milyen rendszerességgel szoktad ezt érezni?


> Mióta csinálod ülve?

--- kb 1-1,5 éve

<?> Hogy érzed? Mi miatt szoktál erre így rá?



> Gátlásos személyiségnek érzed magad? Szégyellős vagy magad ill. mások előtt?

--- Gátlásosnak nem igazán érzem magam, de szégyellősnek eléggé.

Megsúgom,... hogy a kettő ugyanaz. A szégyellősség is egy gátlás, pl. megmutatni magad másnak külsőleg ill. belsőleg. Valami történt régebben, ami ezt az érzést kiváltotta ez egészen biztos. Ami a szégyenérzetet illeti, a serdülőkorú tinik sajnos alapból éreznek ilyet, és ezt csak rontja az, hogy a hirtelen jött változások miatt úgy érzik magukat, mint Pinocchio. Bebeszélik maguknak a saját kényszerképzeteiket önmagukról, a semmi alapján. Elgondolnak magukról vmit, és azt magukra nézve kötelező jelleggel ráértik, ráérzik, sokszor ez is egy gátlás, a szégyellősség alapja.


>> ESETLEÍRÁS:

==============

Pl.: __ Kicsi a péniszem, 6 centi petyhüdten, 10 centi mereven. Fogok-e tudni szexelni? Kívánnak-e majd a lányok? 13/F

13 éves, növőfélben van. Izgatott a változások miatt, emiatt követelményeket állít fel önmagával szemben a saját vágyai alapján, és ha ez nem, vagy MÉG nem következik be, csorbul az önbizalma, bebeszéli magának, hogy SOHA nem fogja tudni szexre használni a még NÖVŐFÉLBEN lévő fütyikéjét (voltaképpen a serdülés egy korai fázisában van, csak ő ezt nem érti meg...), ill. hogy emiatt nem fogják kívánni őt a lányok.

(A csajokat ebben a korban a szex még csak filozófiai szinten érdekli inkább, ahogyan a fiúkat is, csak utóbbiak ezt már készpénznek veszik és egymást traktálják a saját hülyeségeikkel, erre jön még a kereskedelmi média és a bulvársajtó által sugallt baromságok, és a tini teljesen összezavarodott, emiatt depressziós lesz. Inog az önbizalma önmagában, mert magát a saját maga által kitalált "görbetükörben" látja, emiatt nem mer bizonyos dolgokat megtenni, és mindemiatt az egész miatt, hogy "ő ehhez GYÁVA", nagyon szégyelli önmagát.)


Tehát GÁTLÁS okozza a SZÉGYENÉRZETET is. (Ez színtixta pszichológia... ;-D )

<<



> Félsz vmitől ill. vannak félelmeid állva pisilés közben?

--- hát ha úgy nézzük vannak félelmeim: nem akarom h más hallja hogy "hogyan végzem a dolgom"

<?> Mert miért nem akarod?

<?> Ha más hallja mi történne?


Ez tisztára olyan, hogy "--Nem akarom, hogy más lássa a fütyimet!", holott a másiknak is van olyanja, és attól félsz, hogyha látná, megszólna érte. Ha tiniként a lakásban apád/anyád meglátna, akkor is ezt éreznéd. Nem vagy magaddal elégedett, emiatt félsz.

Na most ez a félelmed teljesen alaptalan, mert szerinted egyesek ki tudják következtetni a csövelésed hangjából, esetleg látványától az áramlást, és viszonyítják a sajátjukhoz. És ha mást hallanak, ami mjuk eltérő (pl. szaggatottan csövelsz) azért megszólnak, csak mert eltér a sajátjuktól (szaggatott).

//Bevallom neked őszintén, én is szaggatottan csövelek, méghozzá szándékosan, mégpedig azért, hogy edzzem a PuboCoccygeus-izmomat (PC-izom), hogy ne legye n gond a prosztatámmal, amely a csövelésemért és a magömlésemért is felel, (de a tiedéért is...), ill. a székelés szabályozását stabilizálja. És mit gondolsz, mit szól hozzá a másik...?

--- KIT IZGAT??? ENGEM NEM! :-)


Lazíts! Ha nyugodt vagy, sokkal könnyebben megy! De ha mittomén egy barátod társaságában csövelsz, akiben mjuk megbízol és akit nem tartasz számodra annyira idegennek... sztem te is könnyebben elengeded magad állva, ha olyan közegben vagy, amelyben jól/jobban érzed magad... igaz?



========

A <?>-jelzés nálam azt jelenti == Kérdés, amit válaszolj meg!

Tégy is így, oké!? :-)

És nem kell aggódni, fel a fejjel! Vili? ;-)


Üdv: EE

2010. jún. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Üdv! Először is szeretném megköszönni a tartalmas választ, valamint a segítséget.

Na nézzük:

<?> ___ Az alhasadban mit érzel pontosan? Ez ált. szokott valami előtt/után szokott jelentkezni? (pl. étkezés, ébredés, vizelés... stb.)

<?> ___ Milyen rendszerességgel szoktad ezt érezni?

- Az alhasi fájdalom egy enyhén nyomó érzés volt, bal oldalt, de elmúlt. Amúgy kb minden 3. vizelésnél érzetem, ha erőlködtem. Hangsúlyozom, most már nincs ilyen jellegű probléma.

> Mióta csinálod ülve?

--- kb 1-1,5 éve

<?> Hogy érzed? Mi miatt szoktál erre így rá?

- Nem emlékszem pontosan, de szerintem azért, mert gyakran "félre hordott" a vizeletem és néha... h mondjam :D nem találta el a WC-t. :D


A gátlásos dolgot megértettem, köszönöm. :)


<?> Mert miért nem akarod?

<?> Ha más hallja mi történne?


Ez nem rég jelentkezett. Ugye eldöntöttem, hogy "visszaállok" az állva vizelésre, ami kezdetben is nehezen ment. Haverokkal/ismerősökkel többször is mentem együtt a mellékhelyiségbe (nyilvános helyen, nem otthon :D ), ahol én mindig egy zárt fülkébe mentem (lásd: szégyenlősség), és lassan, nehézkesen végeztem a dolgom. Ezt nem gonoszkodásból, csak viccesen megjegyezték, néha megkérdezték, hogy nagy dolgot végzek-e. :D

Hát ugye ez elkezdett zavarni, és szerintem innen indult ez a dolog (ne hallják hogyan végzem a dolgom), ugyanis ha belegondol az ember ilyenkor foghatja arra is, hogy nagy dolgot végzett, nem? Na szóval szerintem innen jött ez a dolog.


Kiegészítés: biztos voltam benne, hogy pszichológiai dolog lesz, mert pár sör után (amikor még nem vagyok részeg, csak jól érzem magam) simán megy.


Előre is köszönöm a válaszodat.

2010. jún. 25. 20:03
 10/10 anonim ***** válasza:

te lánynak készültél,én meg fiúnak!

állva szoktam!

25L :-D

2012. szept. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!