Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen orvoshoz kell fordulni,...

Milyen orvoshoz kell fordulni, ha a férfi csomót talál az egyik mellében?

Figyelt kérdés
A barátomnak a jobb mellbimbójánál van egy ilyen borsónyi kis csomó, ami kívülről nem látszódik, de tapintásra lehet érezni. Nagyon megijedtem, remélem nincs nagy baj, de mindenképp elmegyünk orvoshoz. Milyen orvost kell keresni ilyen esetben?
2018. ápr. 25. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először háziorvost, az majd elmondja a szükséges dolgokat és tovább küld a megfelelő helyre. A kivizsgálás menete ugyanaz, mint a nőknél, ahogy a gyógyítás is.

És igen, minél előbb mentek, annál jobb!

2018. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak gyno? :D
2018. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A gyno nem tudom mi.

2018. ápr. 25. 23:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hány éves, kamasz korban sok fiúnak van csomó a mellében, ami egy idő után elmúlik majd, ez a hormonális változások miatt van.
2018. ápr. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
19 éves, ebben az évben lesz 20. Nem tudom ez mennyire tartozik még bele a kamaszkorba.
2018. ápr. 26. 10:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez már nem az a kor, mutassa meg orvosnak, lehet jóindulatú dolog.
2018. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szamo77db ***** válasza:
Egyszer én is voltam így, a háziorvosomhoz mentem el, aki alaposan áttapintotta. Szőrtüsző gyulladás volt. El is múlt hamar.
2018. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én nemrég találtam magamon ilyet, szerencsére csak zsírcsomó amivel nem kell csinálni semmit.


Két verzió van

1. hetekig tart, sokat kell várni, de ingyenes


elmegy a házi orvoshoz, a házi orvos elküldi emlő ambulanciára (szakorvos), az emlő ambulancia ultrahangra, az ultrahang aspirációs citológiára (ehhez kell újabb beutaló amit vagy a háziorvos ad, vagy a szakorvos) utána pedig elmegy a leletért (ugyan azt mondják, hogy benne van a rendszerben az eredmény, de gyakorlatilag nincs) ezek után a lelettel visszamegy a szakorvoshoz és a háziorvoshoz. Én idáig tudom szerencsére, mivel nem daganat volt.

Minden ilyen vizsgálat, orvoshoz mászkálásnál számíthat 1-3 óra várakozásra.


2. verzió

magán klinika, én 40k-s ajánlatot találtam

odamegy, ultrahang, megcsinálják a citológiát, 2 nap múlva kész a lelet.


Így utólag inkább a 2. választottam volna, mint 8 alkalommal ülni valahol és órákat várni

2018. ápr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!