Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Egyre sűrűbben véres orr,...

Egyre sűrűbben véres orr, reggel, napközben?

Figyelt kérdés
Lehet ez valaminek a jele? Nem szokott komolyabban vérezni, csak szimplán egy hete kb. minden nap többször is véres szokott lenno belülről, nem kicsi mennyiségben.

2018. máj. 9. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt (van) ilyen. Nem folyik a vér csak ha kifújom mondjuk akkor néha van benn vér. Fül-orr-gégészeten azt mondták, hogy jó esély van rá, hogy a magas vérnyomás miatt van. Az orr nyálkahártyája nagyon vékony. Könnyen reped és akkor vérzik. Kaptam rá kenőcsöt. Úgy ahogy elmúlt aztán visszajött. Én azt vettem észre, hogy főleg fekvő állapotban jön elő. Ami szintén a vérnyomásra utal, hisz fekve megnő a nyomás a fejben.

Ha nagyon zavar akkor menj el dokihoz, ad rá kenőcsöt.

2018. máj. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet ennél sokkal banálisabb oka is, pl. hogy túl száraz otthon a levegő és tönkretette az orrnyálkahártyádat, vagy egy betegség/allergia miatt túl sok orrcseppet használtál, vagy túl erősen fújod az orrod...A gyógyszertárban van egyrészt vény nélkül kapható krém, másrészt ilyen kis hajszálér-erősítő tabletta. Próbáld ki ezeket, ha nem javul akkor orvos.
2018. máj. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szamo77db ***** válasza:
Szerintem is jó lenne rendszeresen ellenőrizni a vérnyomásodat. A fül-orr-gége szakrendelést felkeresni is bizonyára nem lenne haszontalan.
2018. máj. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma kávézás után,kb. 10-15 perc múlva elkezdett folyni a vér az orromból. Magas vérnyomás?
2018. máj. 9. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!