Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 14 éves vagyok és elég látvány...

14 éves vagyok és elég látványosan be van esve a mellkasom, ez utalhat valamilyen betegségre?

Figyelt kérdés

2018. máj. 16. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Látatlanban ezt nem lehet megmondani, de szerintem nem. Bár van olyan hogy tyúkmell, de az nem betegség, hanem egy állapot. Fiatalabb korban műtéttel korrigálható.
2018. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tölcsérmellkas. Menj el egy ortopéd orvoshoz. A tölcsérmellkas két módon kezelhető: vagy műtéttel (ezt 16 éves kor körül szokták elvégezni), vagy vákuumharanggal és gyógytornával. Ha nem túl súlyos az állapot, akkor ez utóbbi kíméletesen sokat tud javítani, enyhévé teszi az állapotot. Ha túl mély a besüppedés, akkor a szegycsont nyomhatja a szívet és a tüdőt, ezért évente szoktak kardiológiai és pulmonológiai vizsgálatot végezni. Első körben menj el a háziorvoshoz és kérj beutalót ezekre. Ha budapesti vagy, tudok orvost, gyógytornászt ajánlani privátban. A gyerekem is érintett.
2018. máj. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!