Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez normális, hogy ennyire fáj...

Ez normális, hogy ennyire fáj ha herén rúgnak?

Figyelt kérdés

Több sportot is aktívan csinálok, például dzsúdózok és szabadidőmben sokat biciklizek. Már többször volt ezek közben olyan, hogy kisebb-nagyobb ütés/rúgás érte a heréimet. Emellett baráti körben mind a fiúk mind a lányok szívesen viccelnek azzal, hogy egymásnak erre a helyre céloznak, nem kicsi fájdalmat okozni, néha nekem sem.

Ez teljesen normális, hogy ha már egy kisebb ütésre vagy rúgásra is nagyon fáj ott nekem? Például tegmap véletlenül lecsúszott a biciklipedálról a lábam, majd enyhén a vázra estem. Meg kellett állnom, annira fájt egy ilyen kisebb külső hatás is. Régebben volt arra is példa, hogy dzsúdózás közben véletlenül erősen belerúgtak nekem, azonnal össze estem és szinte 10/10-es fájdalmat éreztem hosszó percekig.

Ez teljesen megszokott ez a nagy fájdalom, vagy csak én nem bírom a fájdalmat? Hogyan tudnám jobban kibírni az ilyen ütéseket vagy rúgásokat?



2018. máj. 17. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sportban herevédő esetleg? De szerintem normális, hogy ennyire fáj, érzékeny területről van szó.
2018. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fáj? Meg van dagadva, lilulva, vörös?
2018. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szamo77db ***** válasza:
Sajnos az ilyen "rossz helyen" való eltalálás elég sok sportban benne van. Olyan nagyon nem lehet tenni ellene semmit. Az meg, hogy ennyire fáj, teljesen normális!
2018. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, teljesen életszerű - vagy mondjuk: normális -, ha ennyire fáj, de a védéséről mindenképp gondoskodnod kéne, nemcsak a sportod, hanem a biciklis incidens miatt is. A herék érzékenyek, a sok trauma akár tartós károsodást (akár daganatot) okozhat.
2018. máj. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem okoz daganatot.
2018. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha meg mégis, fizetsz kártérítést?
2018. máj. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5ös, de igen, olvass utána..,
2018. máj. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!