Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Valaki, aki volt már el tudná...

Valaki, aki volt már el tudná mesélni, milyen egy STD vizsgálat? Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
21/F

2018. jún. 19. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Én voltam STD szűrésen (szinte majdnem az összesen). Pontosan milyen betegségek szűrését szeretnéd elvégeztetni? Azért kérdezem, mert különböző STD betegségeket különböző módszerekkel szűrnek (pl. HIV - vérvétel, HPV - hámkaparék, Clamydia - hugycső kenet).
2018. jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Teljes vizsgálatot szeretnék. Csak azokat nem, amik egyértelműen nincsenek (pl. szifilisz, gomorrhea).
2018. jún. 20. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a szűrések többségét, ha nincs tüneteted, tudtommal - csak maszekba tudod elvégeztetni.

Mivel rengetegféle vizsgálat és szűrőállomás létezik így leírom akkor én miket csináltattam meg és hol:


1. HIV/AIDS - szűrés vérvétellel történik. Náluk csináltattam: [link] A linken minden infót megtalálsz, egyébként 10 perc volt az egész, anonim, ingyenes (van egy adományláda, ha úgy gondolod) eredmény e-mailen. Fontos kivárni a 4 hetes ablakperiódust!!!


2. Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma, Gonorhoea - hugycsőből kis puha pálcával (nem fáj, max 1 centire dugják fel a hugycsőbe) vesznek kenetet, majd elküldik laborba. Náluk voltam: [link] itt már pengetni kell nem is keveset, de szerintem megéri. Vizsgálat előtt két órával nem szabad vizelni.


3. HPV - a péniszről (makk, fitvma, pénisz) és a herezacskóról kis kefével mintát vesznek (nem fájdalmas) majd a hámkaparékot laborba küldik. Náluk voltam: [link] (itt tudsz már STD szűréseket is kérni). Az orális szex elterjedésével a HPV már a torokban és a garatban is megjelent, ezért onnan is lehet szűrést csináltatni.


Én ezeket láttam fontosnak, de nyilván nem egyszerű mind a 30 szexuális úton terjedő kórokozóra szűrést csináltatni, ezért érdemes előtte orvossal konzultálni és az egyénhez igazítani az STD csomagot.

Az általam elvégeztetett vizsgálatokon kívül szerintem még érdemes szűrést végeztetni a következőkre: HSV-1, HSV-2, Hepatitis, Trichomonas. (saját vélemény, nem vagyok orvos!!!)

2018. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Szifiliszt kihagytam, egyébként lehet tünetmentes is sokáig, szóval szintén érdemes megnézetni.
2018. jún. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igy visszaolvasva, Hepatitisz-t kihagytam.
2018. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hepatitis b (HBV), Hepatitis c (HCV) virusok szureset se hagyjatok ki, vervetellel tortenik a szures.
2019. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ablakperiodusnak (amikor mar fertozott valaki, de meg nem mutathato ki vizsgalatokkal) mindig nezzetek utana, betegsegenkent valtozo.
2019. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!