Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kíváncsi lennék arra, hogy...

Kíváncsi lennék arra, hogy más nagydarab embereknél is előfordul az, hogy érzik a saját szívverésüket?

Figyelt kérdés
Most vagyok 30 éves és sajnos elég nagydarab, de már vagy 15 éve észrevettem, hogy érzem a pulzusomat akár a mellkasomnál akár a nyakamban pedig oda se érik hozzá. Sőt volt olyan is, hogy a rajtam lévő ruha rezdülésén is észrevehető volt ahogy ver a szívem. Gondolom ez a nagy termettel lehet összefüggésben. Esetleg lehet ez szívnagyobbodás egyik jele akár? EKG vizsgálaton nem látnak semmi furcsát.

2018. júl. 14. 03:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Én annak idején testépítettem, velem volt akkor ilyen, de a katonai orvos közölte, hogy 170 a vérnyomásom. Akkor még nem érdekelt, de a hajam is elkezdett hullani, meg már minden bajom volt, na akkor abbahagytam a sportot.

A hajamra szedtem mindenféle szert, és majd kiugrott a szívem tőlük. Másnál ilyen nem volt, aki nem sportolt.

Felírtak vérnyomáscsökkentőt, egyből lefogytam izomból vagy 30 kilót, a szívem is helyreállt.

Igen, valószínű szívmegnagyobbodás volt nálam, bár most meg már átestem a ló túloldalára, annyira nem mozgok semmit.

2018. júl. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem reklámozni akarom a Douwe Egbert's Omniát, de néhány napja anyum két napon át azt főzött és napközben számtalanszor éreztem a saját szívdobogásomat, pedig keveset ittam és sok tejjel, de nem cukorral. Estig nem bírtam lenyugodni tőle, ilyen azelőtt soha nem volt! Nagyon erős kávé, és nagyim naponta ebből hármat is megivott, mégsem pörgött tőle, igaz ő már azért koros volt.
2018. júl. 14. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

tudtommal akkor van ilyen, ha magas a vérnyomás.

kb 110 vagyok a 175 centimhez és nálam nincs ilyen probléma, csak nagyon-nagyon ritkán.

2018. júl. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs okvetlenül összefüggés a termeteddel, okozhatja a vegetatív idegrendszer vagy valamilyen szívprobléma is.

Én kifejezetten vékony voltam (172 centihez 60-62 kiló, de még ez sem látszott rajtam, kevesebbnek néztek), és mégis ugyanezt tapasztaltam.

Az EKG-k nekem is mindig jók lettek, így vagy két évembe került, mire végre ki tudtam harcolni egy beutalót a házi orvostól a kardiológiára. Szívultrahanggal derült ki, hogy van egy olyan pici eltérés, ami miatt magas a pulzusom, ill. érzem a szívverésemet. A doktornő azt mondta, hogy ez a szervi eltérés ilyen magas és vékony embereknél gyakran előfordul. Nem igényel semmilyen beavatkozást, kaptam rá gyógyszert, ennyi.

2018. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!