Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez mi a barátom péniszén? Rám...

Ez mi a barátom péniszén? Rám veszélyt jelent?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Itt van pár kép arról, ami a barátom péniszén van. Ez mi? Mi okozza? Orvoshoz kell fordulni vele? Én elkaphatom? Gumival védekezünk egyelőre. Beszéltünk már a betegségekről, de ezt nem említette.

[link]


[link] &imgdii=rxjSiuTti7kTxM


2018. dec. 26. 14:42
 1/4 anonim válasza:
75%

A hímvessző ártalmatlan papillómái olyan jóindulató bőrdaganatok (szemölcsszerű bőrkinővések), amelyek elsősorban a makk peremén fordulnak elő. Színük a makkéval megegyezik, vagy annál valamivel világosabbak. Számuk és méretük igen változó lehet. Előfordulhat mindőssze néhány darab, de gyakran több sorban, sűrün helyezkednek el körben a makk felszínén. A bőrfelületből való kiemelkedésük a fél mm-től a néhány (4–5) mm-es méretig terjedhet. Kialakulását egy kötőszöveti mag körül kialakult túlnőtt sejtcsoport jóindulatú burjánzása okozza.


A papillómák jelenléte a makk bőrének egy speciális élettani állapota, nem számít betegségnek és nem vírusfertőzés (például HPV) okozza.[forrás?] A szexuális tevékenységre nincs befolyással. Nem keverendő össze a hímvesszőn előforduló Fordyce-foltokkal. A különböző tanulmányok az előfordulás gyakoriságára más-más adatokat adnak meg. Egyes felmérések szerint a férfiak akár 48%-nál is előfordulhat, míg más tanulmányok csak 8%-ra becsülik az előfordulás gyakoriságát.


A jelenség nem igényel orvosi beavatkozást vagy kezelést. Az esetleg zavaró nagyobb kinövések, vagy esztétikai megfontolások miatt a papillómák szén-dioxidos lézeres kezeléssel eltávolíthatók.

2018. dec. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm!

képet tudtam keresni, de olyan sok hülyeséget írnak... van aki azt írta, hogy a HVP tünete, és nemi úton terjed, akár egy hevesebb csókkal is. ezért voltam kíváncsi.

2018. dec. 26. 20:10
 3/4 anonim válasza:
Nekem olyan van hogy a makkon nem a peremén, hanem kicsit "beljebb" kinőtt egy fehér pattanás, mint a pattanás előtti állapot, de nem fáj nem viszket meg semmi, csak ott van. 2 napja nőtt ki, és közvetlen maszturbáció után jött elő, akkor égett a makkom is eléggé. Azóta mosom naponta sokszor langyos vízzel és most úgy tűnik hogy kisebb lett. Ja és mielőtt HPV-vel gyanúsítotok, nagyon régóta nem volt szexuális kapcsolatom :) Ez szerintem a makk irritációja miatt jött ki.
2018. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Normál anatómiai képletek, nem jelentenek betegséget.
2018. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!