Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ismered a hypospadiasist?...

Ismered a hypospadiasist? Felnőtt férfinál okozz testi lelki problémát, ha ilyen rendelleneséggel szűletett?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Hali!


Tudom miről beszélsz,... (a húgycsőnyílás a péniszen nem a pénisz végében található a fitymafék felső kezdeténél, hanem annál lejjebb a pénisz alsó felén, a magzati korban rendellenes kifejlődés következtében) ...de amíg nem írod le az esete(de)t, amiről szó van, addig itt senki sem (én sem) fogunk tudni segíteni.

Mesélj egy picit az esetről! Mondd el a történetet, hogy segít7sek!


Üdv: EE

2010. júl. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kisfiam született ilyen rendellességgel,1 évesen műtötték először,aztán kétszer volt fisztulazárás,azután húgycső szűkület okozott gondot.3 évesen a pénisze oldalán egy tasak szerű kitüremkedés keletkezett,ami csak pisilés közbe jelenik meg utána visszahúzodik.Az orvos szerint szűkület miatt nyomás kellettkezik és azért türemkedik ki.Azóta többször tágitották altatásban és nem szűnt meg a "tasakocska",ahogy mi nevezzük.Ma 5 és fél éves a fiam és érdekelne mi várható a továbbiakban.Felnött korában szégyenkezni fog a mássága miatt,mit fognak szólni a lányok,úgyanúgy tudja majd használni szexre?Gondolom igy néz ki az is aki körülmetélt.Neked milyen tapasztalatod van?
2010. júl. 4. 12:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Hali ismét!



Az a helyzet, hogy azóta, hogy itt a GyK-fórumon vagyok, még nem találkoztam hypospadiasissal, ill. eddigi életem során sem, mindössze egy srác hívta fel rá a figyelmem még egy tizessel ezelőtt, ő pszichésen sztem rettenetesen személyiségzavaros volt, uis úton-útfélen ezt a betegségét híresztelte... (ha nem mond6om L senkinek, elmondom 6' mindenkinek...!" alapon). Legalább olyan érdekes esetnek találom, mint pl. az LSa-t, azaz a "lichen sclerosis et athrophicus"-t (azzal is itt találkoztam először... nagyon sok hasznos tapasztalattal gazdagított már ez a fórum, 1x mindent el kell kezdeni...)



Orvosi szempontból nem tudok mit mondani a kisfiad problémájára perpill. Bár van egészségügyi végzettségem, az nem erre az egyébként intim, kényes kategóriára terjed ki. Ha beavatnál a problémátokba részletesebb szinten, azzal nekem is segítenél, hogy legközelebb már hasznosabban szólhassak hozzá!


Pszichés szempontból sztem tudok nektek segíteni, de mindenekelőtt érdekelne a fiatok reakciói mentális egészsége, hogy viselkedik, hogyan érzi a dolgokat, hogyan dolgozza fel az 1-1 műtéttel járó kellemetlenségeket!? Ha ez már túl intim téma, akkor azt javaslom, vedd fel a kapcsolatot velem >>priviben, ugyanis reprezentatív választ csak úgy tartok helyesnek mondani, ha ismerem a tényezőket, amelyek befolyásolják az ő viselkedését.



Egyvmit azonban itt is elmondhatok. Ha egy gyerek gyerekkorában azt érzi, hogy ő vmi miatt különleges, más,... akkor úgy is fog viselkedni, mert a környezete ezt elhiteti vele. Ez eredményez7 önbizalomnövekedést, de akár -csökkenést is... függően a környezete hozzáállása, reakciójától. Ha azonban azt éreztetik vele, hogy "az ő esetében ez a természetes" akkor ezt ő is elhiszi, és nem fog benne maradandó sérüléseket okozni ill. hagyni. (Ezt hívják: "SEMMI KÜLÖNÖS"-nek,... "ÁTLAGOS"-nak.) Ha nincs külön figyelem a fütyijére szánva, és ő ezt az állapotot elfogadja, hogy a fütyijével van valami, de valamit mindig csinálni kell vele, akkor ezzel megtanul6 együttélni. Lásd a cukorbetegeket, akik a diabétesz következtében naponta hányszor szúrják magukat, ill. mérnek szintet? Ha úgy vesszük, számunkra ŐK SEM ÁTLAGOSAK, azonban ŐNEKIK PONT AZ AZ "ÁTLAGOS, amit ők csinálnak, ahogyan ők élnek. Nekem is van egy cukros spanom, akit pont emiatt kellett körülmetélni, mert a cukorbetegek ugye hajlamosabbak a fitymaszűkületre, ő pedig emellett még más fertőzést is összeszedett, a fitymája pedig menthetetlen volt. Ő azonban most már emiatt sem szégyenkezik, ebben neki is tudtam segíteni, hogy a műtétje előtt ne rettegve készüljön a beavatkozásra, hanem viszonylag oldottabban feküdjön fel a műtőasztalra. (Addig uis, ő is nagyon szégyellte azt, aztán ezt megoldottuk. :-) )



Szóval látod, ez nem egy 1xű eset, ezért nem is jelentkezett rá senki, és még én is tapasztalatok híján vagyok, hogy érdemben nyilatkoz6sak a témában. Ha úgy glod, folytat6juk a témát. Talán sikerül közösen kitalálni a választ. :-)


Üdv: EE

2010. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!