Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek az önkielégítés...

Szerintetek az önkielégítés és az önmegvalósítás kizárják egymást?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 23:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Kommentem hozzá elgondokodtatónak:


Szerintem igen mert az önkielégítés ahogy a nevében is benne van csak megadja a testednek azt amit az akar.


Önmegvalósítás pedig hogy véghez is viszed amit szeretnél, mérlegelsz,döntesz és cselekszel nem kötsz kompromisszumot saját magaddal ezért a kettő együtt nem férhet meg.

2010. jún. 30. 23:24
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem zárják ki egymást, olyannyira nem, hogy ez még eszembe sem jutott. De érdekes feltevés :)
2010. jún. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést, de szerintem nem...
2010. jún. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én sem értem. Önmegvalósítás, mint olyan lemondással, mérlegeléssel jár, ahogyan írod. De azokról a dolgokról kell lemondanod, amelyek korlátoznak saját magad megvalósításában. Nem igazán tudom, milyen cél eléréséhez lenne szükség az önkielégítés mellőzésére.

Az önmegvalósítás nem kínzás, nem önsanyargatás. Le kell mondani néha dolgokról, de csak akkor, ha azok előbbre visznek. Ha vannak olyan dolgok, melyek nem gátolnak a haladásban, viszont örömet okoznak, azok csak édesítik az életet.

2010. jún. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

te öcsém szimplán hülyevagy

max a nemi vágyad és libidód von el az önmegvalósítástól

de ha szétcsapod golyóidat, azzal sem lesz többé gondod

2010. júl. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

előző:


nem gondoltad át rendesen nem csak azt nevezhetjük önkielégítésnek amikor a fütyidet rángatod.

2010. júl. 1. 10:00
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor az enyémre válaszolj! :) (23:47)
2010. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Előző:


Alapvetően egyetértek veled abban amit az önmegvalósításról írtál.


Viszont nehezen tudom értelmezni ezt a mondatod ami az önkielégítést célozza:


"Nem igazán tudom, milyen cél eléréséhez lenne szükség az önkielégítés mellőzésére. " Ha így gondolod akkor a te fejedben az önkielégítés és az önmegvalósítás nemhogy rokon fogalom hanem teljesen ugyanazt jelenti. Pontosan ezért hoztam létre a topikot hogy a két fogalom közötti lényeges különbséget hangsúlyozzam.


Nagyon röviden nekem:

Önkielégítés: Testi szükségleteink fedezése.Tökéletesen körülhatárolható: éhes voltam ettem most nem vagyok éhes. Elmúlt az étvágyam? Elmúlt.Mire van most szüksége a testemnek?ennivalóra semmiképpen(a folyamat véget ért.)

2010. júl. 1. 15:41
 9/13 anonim ***** válasza:

akkor szenvedj

Jézus is szenevedett, szenvedj te is

Különben is az önkielégítést halálos bűn, inkább kasztráltasd magad, nehogy megkísértsen a Sátán

2010. júl. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hogy itt mennyi korlátolt ember van jézusom ha már őt emlegeted.
2010. júl. 1. 23:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!