Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A páromnak spermium tenyésztés...

A páromnak spermium tenyésztése volt, mit jelent a lelete?

Figyelt kérdés

Mikroba: streptococcus agalactiae (arra rájöttem, hogy ez valami fertőzés, de micsoda pontosan? neten alig találni valamit)

csíraszám: 10'3

Az érzékenységnél mit jelent az E és az R (pl. penicillin E, Clindamycin R..)?

Fog menni vissza a dokihoz, csak addig is kíváncsi lennék.

köszönöm


2010. júl. 2. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A Streptococcus agalactiae a vagina normál flórájának a tagja, szóval, belőled került a párodba. (Opportunista patogén, általában normális immunrendszer mellett nem szokott tüneteket okozni, de újszülöttek születés közben fertőződhetnek vele, és bennük agyhártyagyulladást okozhat).


Az "E"=érzékeny a "R"=rezisztens

2010. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Még kérdezhetek?

Akkor ugye bennem is van ez a streptococcus, ez nálam akkor természetes dolog? Ha nem, akkor én hogy kaptam el? (a párom előtt nem volt kapcsolatom). És akkor ezzel nem kell nekem sem és a páromnak sem foglalkoznom?

És akkor itt mit jelent a rezisztens és az érzékeny? Pl. a penicillin érzékeny mit jelent? Mi érzékeny a penicillinre vagy a penicillin mire érzékeny..?:)

Bocsi, de nem vagyok otthon az orvosi dolgokban..

2010. júl. 2. 16:55
 3/7 anonim ***** válasza:

A normál flóra azt jelenti, hogy "természetesen" is benned van (nemcsak benned, szinte az összes nő hüvelyében ott van). Az ilyen normál flóra tagok nagyon ritkán szoktak betegségeket okozni, általában kell nekik valami "segítség" (pl. legyengült immunrendszer; más fertőzés; vagy olyan hatás, mely a többi "normál" baktériumot elpusztítja, ezért ez felszaporodik stb.).


A penicillin, clindamycin stb. antibiotikumok, vagyis olyan szerek, melyek megölik a baktériumokat (hatásspektrumtól függően, de ebbe nem megyek bele, elég ezt az orvosnak tudni).

De egy baktériumfajon (pl. S. agalactiae-n) belül is lehetnek olyan törzsek, melyeknek eltérő az antibiotikum érzékenysége, ezért nézik meg ezt a laborban a tenyésztés során. (Pl.: a párodba került törzsre jó a penicillin, de nem hat rá a clindamycin; míg másnak lehet, hogy szintén S. agalactiae fertőzése van, de egy olyan törzs fertőzte meg, melyre jó a clindamycin is; de olyan törzsek is vannak, melyek mindkettőre rezisztensek, ekkor egy 3.féle antibiotikumot kell adni).


Érzékeny= az adott antibiotikum megöli a baktériumot

Rezisztens= az adott antibiotikum nem hat a baktériumra

2010. júl. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon rendes vagy!
2010. júl. 2. 19:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Megírnád, mi volt az orvosnál miután visszament a párod?

Nekem is ugyanezt találták, csak 10'4. (Aztán prosztatagyulladásra kaptam antibiotikumot majd gyulladáscsökkentőt. 2 hét múlva kontroll.)

2010. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia,

még nem ment vissza dokihoz, most érkezett haza külföldről.

A csíraszám mit jelöl? Köze van a prosztatagyulladáshoz? Neked is ezt a streptococcus a.-t találták?

Neked volt valami tüneted, amiért elmentél dokihoz?


Bocsi, hogy egyelőre nem tudok segíteni, és én is csak kérdezek.

2010. júl. 6. 16:28
 7/7 anonim ***** válasza:
A csíraszám a baktérium mennyisége, ha jól tudom. Nekem azt mondta az orvos, hogy ez a kóros mennyiség alsó határa. Időnkénti herefájdalommal mentem az orvoshoz. A tünet, prosztatavizsgálat meg a baktérium alapján mondta az orvos a prosztatagyulladást. 4 hétig szedtem az antibiotikumot, de a fájdalom maradt. Gyulladáscsökkentőt írt fel, most azt szedem, 2 hét múlva megyek vissza, akkor lesz vizeletvizsgálat is.
2010. júl. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!