Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hagyományos, vágásos és...

Hagyományos, vágásos és műanyag hálós lágyéksérv műtét utáni első néhány órában és napokban mire számítsak?

Figyelt kérdés

2019. márc. 25. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Semmire , csak óvatosan kell mozogni , ne erőltesd meg és semmi baj nem lesz.
2019. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Mivel itt hosszabb a külső seb,a gyógyulás is hosszabb ideig tart.Talán fájdalmasabb is,mert vágnak el hasi izmokat is .

Az első néhány órában,vagy még másnap,felkelni sem tudsz .

A belső műtét is be lesz csövezve .

2019. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2. te miről írsz? Engem műtöttek és már este felkellett kelni wc-re menni. Másnap délelőtt meg mehettem haza. 1.voltam.
2019. márc. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Hidd el engem is.
2019. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Laparoszkópos műtét után is csak az 5.napon engedtek haza .
2019. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy altatásban vagy epidurális érzéstelenítéssel műtenek. Az altatás után nem igazán szokott lenni mellékhatás ébredés után, míg az epidurális érzéstelenítés után lehet kínzó fejfájás, hányinger erős öklöndözés kíséretében, valamint lehet nem tudsz vizelni és katétert kell felhelyezni. A seb fájni fog, és napokig nehéz lessz a felkelés. A műtét után legkésőbb másnap reggel viszont fel kell kelni.
2019. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

Hogy mikor kelhetsz fel a műtét után, az függ a vágás hosszától. Nekem 15 centis vágás volt, és be is csövezték. Még másnap se kelhettem fel.

A szikés, feltáró műtétet nem szabad összekeverni a laparoszkópossal. Mindegyik másképp és más időhosszban gyógyul.

2019. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Tavaly ősszel műtötték úgyan így engem is. Másnap reggel mehettem haza, gerinces érzéstelenítő volt. Nem tudtam pisilni ezért kellett katéter de reggel már nem volt rá szükség. Szőrös alsónadrágot hordj az első héten, kicsit fájni fog 1 hétig. Ne ülj sokat. Nekem legalábbis az rossz volt. 2 hétig ne emelgess. Nekem egy hét után volt varattszedés, kb 10 perc.
2019. márc. 29. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Szoros alsónadrág nem pedig szőrös természetesen. Ha adnak valami gyenge hashajtót otthonra fogadd el. Könnyebb az első egy két nap ha nem kell erőlködni
2019. márc. 29. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!