Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszûkület?

Fitymaszûkület?

Figyelt kérdés
23 évesen határoztam el magam, hogy emiatt elmegyek urológushoz. Keddre van idôpontom. A kérdésem az lenne, hogy mindenképp kerüljem el a mûtétet? Izgalmi helyzetben nem lehet hátrahúzni a fitymát, nyugalmiban viszont igen.
2019. máj. 17. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Nekem ugyanez volt a problémám, végül körülmetélést választottam. Én elégedett vagyok, nem bántam meg, sőt örülök nagyon az eredménynek. De nem akarok senkit se meggyőzni, nem vagyok metélés-fanatikus, szerintem mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mi a legjobb neki. Ettől függetlenül a körülmetélésben az a jó, hogy mindenképp megoldja a problémát.

Ha tartasz a körülmetéléstől, lehet próbálgatni a kenegetést szteroidos kenőccsel, amitől tágulni tud a fityma. Erről azt szokták mondani, hogy változó eredményt hoz, valakinek beválik, valakinek nem.

Ha műtétet szeretnél, akkor viszont nagyon nem javaslom a fitymabemetszést. Elvileg nem szép esztétikailag és könnyen hegesedik, amitől visszaszűkül. Ha műtétről van tehát szó, akkor a körülmetélés a legésszerűbb, azt hiszem.

A körülmetélésnek is van két verziója: a részleges és a teljes. A részleges esetében több bőr marad a fitymából, a teljes esetében a fityma majdnem teljesen el lesz távolítva. Nekem teljes körülmetélésem volt.

2019. máj. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%

"Ettől függetlenül a körülmetélésben az a jó, hogy mindenképp megoldja a problémát."

És mi van azokkal, akiknek csak súlyosbított rajta? Nem mindenki viseli el a metéltséget, az meg sablonduma, hogy megvastagszik rajta a bőr és érzéketlenné válik, mert tudok kapásból mondani két ismerőst akinek rosszabb lett a körülmetéléssel plusz az egyiknek még ronda is lett, és idővel se lett szebb!


"Ha műtétet szeretnél, akkor viszont nagyon nem javaslom a fitymabemetszést. Elvileg nem szép esztétikailag és könnyen hegesedik, amitől visszaszűkül."

Elvileg. Pont.

Gyakorlatilag nekem meg bemetszették, és fékalávarrással egyúttal a rövid fitymafékemet is megcsináltattamegy a témában igen tapasztalt szakember segítségével. Eredmény? Évekkel később nemcsak szép lett de praktikus is, nem rövid, nem ronda, az érzékenység pedig sokat javult. Szóval tök jó hogy leszólod a bemetszést csak mert te egyszemélyben nem tudsz róla semmit, előző közben meg a klasszikus orvosi riogatásokkal próbálod a kérdezőket egyértelműen a körülmetélés felé terelni!


"De nem akarok senkit se meggyőzni, nem vagyok metélés-fanatikus, szerintem mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mi a legjobb neki.

Ha műtétről van tehát szó, akkor a körülmetélés a legésszerűbb, azt hiszem."

Most komolyan, micsoda álszent vagy te, előző! Nem akarsz senkit se meggyőzni, nem vagy körülmetélés-fanatikus, de azért csak a körülmetélést állítod be egyedüli használható megoldásnak pedig ez korántsincs így! Most komolyan, ha nem tudsz elfogulatlan maradni minek hablatyolod te is a hülyeségeidet? Csak megtéveszted itt az amúgy is naiv és kiszolgáltatott kérdezőket!

2019. máj. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olvasd újra.
2019. máj. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!