Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gynecomastia műtétem lesz....

Gynecomastia műtétem lesz. Utána mennyi idő még begyógyulnak a hegek, mennyit kell szüneteltetni a sportot? 22F

Figyelt kérdés
Nem is pont a sportot, mivel úszni járok, de most kezdtem el kondizni is, van még 2 hét a műtétig, és úgy hallottam hogy van hogy 6 hét is kell hogy a hegek begyógyuljanak....
2010. júl. 7. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Maga a sebgyógyulás kb. 7-10 napig tart, eddig nem érheti víz a műtéti területet. Mivel izmot nem bántanak, nem gondolnám, hogy sokkal több időbe telne a tényleges gyógyulás, de érezni fogod, hogy mennyit bírsz (és minden bizonnyal el is fogják mondani az orvosaid, hogy mire számíthatsz - ha mégsem, bátran kérdezz rá).
2010. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia, ez attól is függ hogy milyen műtéted lesz, mennyire bolygatják meg a szöveteket és milyen a sebgyógyulási hajlamod. Általában 3 hétig semmiképpen nem tudsz sportolni, mivel a karodat se tudod majd vízszintesnél feljebb emelni. 4-5 hét után fokozatosan lehet mozgatni, 6 hét után már lehet menni kondizni, de eleinte óvatosan kisebb súlyokkal. Helyedben inkább úszással kezdeném, az talán kíméletesebb. Eleinte a műtéti terület ödémás duzzadt lesz, izomláz jellegű enyhe fájdalmat fogsz érezni hetekig. Ez a duzzanat 2-3 hónapig is eltarthat. Kb 6 hétig kompressziós mellényt kell viselni, 3 hétig éjjel nappal. Sajnos emiatt nem igazán nyár a szezonja ennek a műtétnek sem, 30 fokban nem kellemes mellényt viselni a póló alatt és ez még látszik is. Ha tudsz valamennyire angolul ajánlom az alábbi oldalt, ahol elég jó fórumot találsz a témában, dokik is szoktak írogatni bele, és sok előtte-utána fotó van.

[link]

Ha van kérdésed írj én kb 1 éve estem át hasonló műtéten.

2010. júl. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát végülis 3 hónapja kerestem fel a dokit, gondoltam nyárra elrendeződik és mehetek strandra és kondizni is, de hát eddig húzódott a dolog....és ez is úgy jött össze, hogy ismerősök által 1-2 helyre előbb kaptam időpontot....
2010. júl. 8. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt a műtétet a sebészeten csinálják? Támogatja a TB? Engem is érdekelne, kérlek válaszolj! Köszi!
2010. júl. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia, csinaljak altalanos sebeszeten is, de jobban jarsz plasztikai sebeszeten, korszerubb muteti technikat hasznalnak es alig latszik a mutet helye. plasztikai sebeszet is van allami korhazban, erdemes elmenni vizsgalatra, telefonon tudnak tajekoztatni h tamogatja-e ezt a mutetet a tb, en ugy tudom igen.
2010. júl. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!