Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy embernek hány bölcsesség...

Egy embernek hány bölcsesség foga van?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
legfeljebb 4
2010. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi
2010. júl. 12. 12:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
4 lehet,de egyénfüggő,hogy hány nő ki az élete során,vagy egyáltalán kinő-e.Van akinek sohasem nő ki egy sem (például nekem nem hiszem,hogy fog,mert 25 évesen még mindig csak a 28 maradandó fogam van meg,és jelét sem éreztem soha annak,hogy ki akarnának jönni bölcsességfogaim).Röntgen felvétettel állítólag megállapítható,hogy valakinek az állkapcsában ott vannak-e a bölcsességfogak kezdeményei,vagy sem.
2010. júl. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző jól írja. Max. 4, de manapság már általában nem mindegyik van meg. Röntgennel nézik meg, ha szükséges.

Nekem pl csak 2 volt, de azokat is ki kellett műteni, mert nem fértek el az állkapcsomban. :)

2010. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

maximum 4.

nem mindenkinek nő ki mindegyik,van,akinek 3,2,1 bölcsesség foga van.

sőt olyan is van,akinek egyáltalán nincs.

ilyen vagyok én is,még gyerekkoromban megröntgenenzték,és mondták,hogy nem lesz bölcsesség fogam,mert nincs ott a kezdeménye.igazuk lett,tényleg nincs,hála a jó égnek:)

2010. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ha 25 évesen nincs még meg. Nekem volt régen egy osztálytársam, 16 éves volt, az anyja, meg 46. Egyszerre jött ki a foguk, ez így megmaradt bennem, mert elég fura volt. Nekem meg 18 évesen már kettőt ki is kellett belőle venni, mert összeroppantotta a két hetest és ahogy torlódott, a kettest is. Így két bölcsességfog kijött, és 5öt rontott, mert ugye ezek is törve jöttek. Nem baj az ha nem jön ki.
2010. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj ha nem jön ki, de azért figyeld, hogy a többit ne lökje belülről. Nekem se jöttek ki, boldog is voltam, most meg ki kellett műtsék mind a 4-et és kell tetessek fogszabit, mert eltolta az egész fogsorom. Most így 20 évesen kell tetessek fogszabályzót ami nem is kell mondjam hogy k.vára drága. Nameg ezek mellett még a négy műtét.

Csak azért írtam le, hogy figyelgessed őket röntgennel, nehogy úgy járj, mint én.

2010. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a tanácsokat is nagyon rendesek vagytok! (:
2010. júl. 13. 07:14
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 0-4, mint a többiek is írták, de nekem volt egy barátnőm, akinek NYOLC volt, illetve lett volna - és az összesen ki kellett operálni, mert nem fértek az állkapcsába. Amikor megismertem, a hatodiknál jártak. De ez gondolom nagyon ritka, olyasmi, mint a hatodik ujj.
2010. júl. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 My János 1926 válasza:
Nekem kettő van az alsó állkapocsban amit még a neandervölgyitől maradt meg mert akkor nagyobb volt az állkapocs csont és több fog elfért rajta. Akinek nincs abba nagyon kevés a neandervölgyi gén.
2019. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!