Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogköz tisztítót jól használom?

Fogköz tisztítót jól használom?

Figyelt kérdés

Szóval eddig még nem használtam ilyet.

Vettem egy GUM nevezetű műanyagot zöld színű, meg ilyen fém műanyag sörtéset.


Amikor bedugom a fogam közé az íny alatt akkor elég nehézkesen megy be, a sörtés nem is nagyon akar, de ha bemegy akkor meg vérzik az ínyem.

Ez most azért van mert nem egészséges az ínyem vagy rosszul csinálom?


Van egy fogam ahol ínysorvadásom (vagy csontsorvadás? nem tudom) van, ami 2 hetentekb rendesen megfájdul illetve nagyon érzékeny, annál a felénél megakad... nem tudom rendesen megtakarítani közötte.

Illetve van olyan fogköz amibe nem fér be a kettő közül egyik se.

Mi a legkisebb méretű fogköz tisztító?



2019. aug. 12. 09:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen fogközöm. Ott az íny gyulladt, érzékeny, így kis mértékű vérzés normális, ne aggódj. Egészséges íny takarításkor sem vérzik.

Drogériába menj el és nézd meg, neked a legkisebb tisztítód van-e. Amúgy nagyon szűk fogközöket más jellegű tisztítóval is lehet takarítani, van olyan, pl a Tape márkájú, ami olyan, mintha fogselymet használnál. Én a legszűkebb fogaim közét csak azzal tudom, és hogy őszinte legyek, a kis kefékről le is szoktam és nem használom őket állandóan, csak addig használtam, míg nem volt a fogköztakarítás a napi rutinom része. Mert minden nap azt a kis kefét használni kicsit sok az ínynek tényleg. Ha már nincsen felgyűlt maradék a fogaid közt, akkor napi szinten elég selymezni.

2019. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!