Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma húzták ki a fogam. Mit tegyek?

Ma húzták ki a fogam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mikor kihúzta a helyére begyömöszölt szegfűszeget. Onnan tudom, hogy éreztem az illatát. Viszont miután a a gézlappot oda szorítottam majd elállt a vérzés. Egy ilyen véres fedő alakult ki. Olvastam, hogy az nem baj így gyógyul meg ne piszkaljam. Viszont alatta van a szegfűszeg biztos, hogy jó ha nem szedem ki? Mert kicsit parázok, hogy igy gyógyul meg, hogy benne van es valami következménye lesz.

#fog #húzás #szegfűszeg.
2019. aug. 15. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Miiivaaan? Tuti szegfűszeg volt?
2019. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szegfűszeg?????? Jézus, hova jársz te fogorvoshoz?
2019. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az nem lehetett szegfűszeg, hacsak nem valami tanyasi lódoktorral húzattad ki.

Ne piszkáld a sebet. Tejterméket nem fogyaszthatsz most néhány napig.

2019. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen az volt szegfűszeg!
2019. aug. 15. 21:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Még most is érzem az illatát.
2019. aug. 15. 21:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Fogorvos húzta ki. Én is csodálkoztam mikor oda tette.
2019. aug. 15. 21:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szegfűszeg az, hanem olyan illatú fertőtlenítő szer, pl.: a Gingisol is ilyen. A véres fedő a vérdugó, ez akadályozza meg, hogy elfertőződjön a seb. Ne piszkáld, ne öblögess, pár napig maradjon a sebben.
2019. aug. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg alvoegyl volt, bár ezt inkább a foghúzás utáni alveolitis kezelésére használják (vagyis ha nem vigyázol a sebre és begyullad/elfertőződik). Vérzéscsillapításra is szokták használni közvetlenül a húzás után, csak nem mindenki szereti az ízét. Egyébként nem szegfűszeg van benne, csak hasonló az íze. Kiszedni nem kell (említette volna az orvos), fel fog szívódni, de az se gond ha kiesik. Magadtól semmiképp se piszkálj bele.
2019. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!