Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valaki gond van a mandulámmal?...

Ferenc7385859 kérdése:

Valaki gond van a mandulámmal? (kép)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy pár darab pötty látható a mandulámon meg felette a garaton, próbáltam kinyomni már mindennel de nem jön ki, biztos hogy az ott detrius azaz mandulakő?

Reggelente érzem csak alvásután hogy száraz és kicsit fáj a torkom iszok és nem fáj, ha nyelvemmel döfködöm a mandulámat az fáj egyébként, de szerintetek ki kell vetetni a mandulámat vagy sem? Egyébként megduzzadva nincs sose volt mikor kinyitom a szám akkor nem is láthato a mandula csak ha úgy irányítom a szám, ezek a pettyek 1 éve így vannak, plusz lejött mellé egy másik pár hete, nem tudom ki nyomni,mégis mi lehet ez?voltam orvosnál aztmondta krónikus mandulagyulladás dehát sose fáj a mandulám évi 1x ha megfázok akkor van csak,azt se tudom már mit higyjek, mandulakő ha az eltudnám tüntetni, nem zavarna egyébként csak ha lesz párom attol félek hogy büdös lesz a szám és nem akar megcsókolni, meg amúgy se valami higénikus higy kit gondolhat róla, segítsetek légyszi hogy aggódnom kell vagy nem? Vagy mi lehet ez? Csak reggel érzek szájszagot magamon mikor felebredek de akkor erosen...

[link]

[link]

[link]

[link]


Segitsetek


2019. aug. 17. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod tilos nyomkodni? Mert fertozes veszelyes es talyog is keletkezhet?

Elkell menni orvoshoz, aki eldonti kell e muteni vagy eleg egy antibiotikumos kura. Istenem megis hogy kepzelted hogy nyomkodod a mandulad???

2019. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Voltál orvonál. Megmondta mi bajod. Ne vergődj, hanem edd a gyógyszert, amit felírt. Nem a nyomkodástól, hanem a gyógyszertől fog elmúlni.
2019. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De nem adott gyógyszert!!!
2019. aug. 17. 12:44
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Menj el a háziorvoshoz, az majd felír. Addig is gargarizálj Glycosepttel.
2019. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj fül-orr-gégészetre. Nem kell beutaló csak időpont.
2019. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Megnyugodhatsz.

Az én manduláim kis híján összeérnek, és borítja őket a tüsző. Így sem kell műteni, csak antibiotikum.

Hidd el a tiéd ehhez képest semmi :)

2019. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na akkor én mondom meg a tutit :)

Ugyanebben a helyzetben vagyok/voltam, elmentem fül-orr-gégészetre, ott a doktornő egy kőbunkó volt, annyit mondott, hogy ez nem betegség, hogy is gondoltam, hogy ezzel odamentem hozzá, aztán miután nem voltam elégedett a válasszal, elmentem a háziorvosomhoz is. Ő elmagyarázta, hogy az egyik oldalon azért kráteres, mert ott már kilökődött a detritus, a másikon, amin látom a pöttyöt, ott kicsit mélyebben van és nem tud kilökődni. Piszkálni, nyomkodni nem kell, el kell engedni ezt a problémát, nem tudsz vele semmit csinálni. Azért van, mert a mandulád sokat dolgozott és nem tudta kilökni a benne felhalmozódott anyagokat. Szóval nyugi és ne piszkálgasd.

Csak ezt sajnos nem mondják el mindenhol.

2019. okt. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mármint sokat dolgozott, aztán azért látszik, mert a sok-sok munka végeredményét nem tudta kilökni (félreérthetően fogalmaztam, a sok munka és a kilökődés nincs összefüggésben egymással).
2019. okt. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!