Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogfájás mennyire téveszthet...

Patriksztár kérdése:

A fogfájás mennyire téveszthető össze?

Figyelt kérdés

Diagnosztizáltak nálam pár éve egy elég erős arcidegzsábát, jobb oldalon. Pár napja iszonyat mód elkezdett fájni az arcom jobb fele, általában esténként, éjszaka, de már nappal is jelentkezik.

Van, hogy az alsó fogsorom jobb fele, de olyan is akad amikor csak a felső fogam vagy fogsorom. Esetekben csak egy-egy fog.


Általában egy hosszabb ideig tartó (2-3 perces) fájdalom, majd elmúlik egy kis időre és ismét jelentkezik.


Ez lehet a zsábától vagy fogorvosi eset? Nem kifejezetten egy fogam fáj, hanem több is, de ez változó.


Holnap megyek vele orvoshoz, de jó lenne azért tudni, nagyjából. Hátha van köztetek olyan, aki szakavatott.



2019. aug. 23. 00:28
 1/6 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy:


Az arcom jobb oldala az érintett területen fáj tapintásra, simításra úgy is, hogy nem érintkezik a fogaimmal.


A fájdalom kezdetét pedig ahhoz tudom csatolni talán, amikor pár napja autóval közlekedtem lehúzott ablaknál és huzat érte az arcomat. (régebben is volt hasonló fájdalom, akkor is huzat volt a kiváltó ok)

2019. aug. 23. 00:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj az off kérdésért. Hasonló a gondom. Az arcidegzsábát milyen orvos és hogy diagnosztizàlja?
2019. aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Neurológushoz fordulj vele.
2019. aug. 23. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Koszonom a valaszt
2019. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez szinte biztos, hogy arcidegzsába. A húzattól erősen előjöhet sajnos. Milyen gyógyszert szedsz rá?
2019. nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tuti h arcidegzsába. Ezek a tipikus tünetei.

Viszont én is kérdeznék: állandósult, néha erősebb, néha gyengédebb fájdalom is lehet zsába? Nekem szájsebészeti kezelés óta van, nem látnak sehol gyulladást vagy bármit ami a fájdalmat okozná. Néha annyira fáj h a szemem is könnyezik, napi két három fájdalomcsillapító sem hat, másik nap meg semmi..Csak kis kellemetlenség. Van esetleg ötletetek?

Köszönöm

2019. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!