Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddog fájhat kezelés után...

Meddog fájhat kezelés után egy tömött fog?

Figyelt kérdés
Szerdán tömték. Pontosabban cserélni kellett a tömést az egyik fogamban. Mondta a doki h gyulladt az íny ehhez képest napokig semmi baj nem volt. Vnap reggel azonban elkezdett kicsit fájogatni és hullámokban hol jobb hol rosszabb lett egész nap. Este elmúlt. Most meg este kezdte rá de csak kicsit. Ez normális? Fájhat ilyen hetekig? Doki mondta h nagyon mély volt a szuvasodás miatti korábbi tömés. Köszi a válaszokat.
2019. aug. 26. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én néhányszor jártam már úgy, hogy tömés után sem múlt el a fogfájás. Persze ezek már mind újra tömött problémás fogak voltak. A vége mindig az, hogy gyökérkezeli a fogorvos, annak ellenére, hogy nem szívesen teszi, mert időigényes és macerás, és a fog utána már nem élő fog. De mégis ez segít, mert azt sem szeretem, ha például hidegre érzékeny, mert az is eléggé meg tudja keseríteni a mindennapokat.

Egyébként ha sikerül a tömés, és nincs vele több teendő, a fájdalom azonnal megszűnik. Ha nem így van, valami nem oké. Ha mély volt a lyuk, és furással még mélyítenek rajta, előfordulhat, hogy fájdalmas marad a fog. Ilyenkor szükségessé válhat a gyökérkezelés.

2019. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. aug. 26. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!