Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogászati kezelések közül...

A fogászati kezelések közül mi az ami TB támogatott? Milyen ár és minőségbeli különbség van az sztk és a magán fogorvosok között?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eddig kiskorú voltam, és nem igazán volt rálátásom a fogorvosi rendelések anyagi vonzataira.


Amire szükségem lehet: fogtömés, bölcsességfog kiműtése, fogszabályzás, fogkő levétel


Nem világos, hogy mi az amit egy fogorvosnál el tudok intézni, mi az amihez speciálisabb orvosra van szükségem. (a szájsebészet számomra is nyilvánvaló)


Ami még foglalkoztat, hogy ennek mekkorák az anyagi vonzatai, nyilván a fogszabályzás drágább, viszont érdekelne hogy van e árbeli eltérés a magánorvos és az sztk orvos munkája között.

Bár ez orvos függő, de fontos lenne tudnom hogy az elvégzett munka minősége mennyiben tér el sztk és magán orvosok között.


(ugyanitt precíz, korrekt fogorvost keresek a 16. kerületben)



2019. jún. 16. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 10 eve a fogszabalyzom 80E Ft volt es havonta huztak rajta, ami tovabbi 2E Ft (/ho). 2 evig volt fent... Korzeti fogorvoshoz jartam (videk)


Gondolom azota minden dragabb lett :(


Sok sikert!

2019. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sztk-bam tömés húzás ingyenes. Magánban 11-15 ezer /db. Minöségbeli különbség is van + nem pisilsz be a fájdalomtól magándokinál. Sztkban kérésre sem kaptam érzéstelenîtöt mélyen lyukas fog töméséhez. Egyik doki eltörte a fogam srb stb ha nekem fizetnének sem mennék sztkba. Minden jót.
2019. jún. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A fogászati kezelések közül mi az ami TB támogatott?"


Inkább fordítva válaszolok. 2 dolog van amit a TB NEM támogat: a 18 éves felüliek fogszabályozása, és a 65 éven aluliuak fogpótlása.


"Milyen ár és minőségbeli különbség van az sztk és a magán fogorvosok között?"


Ez orvostól függ. Láttam már nagyon jó és nagyon tré munkát magánban is meg államiban is.


"Nem világos, hogy mi az amit egy fogorvosnál el tudok intézni, mi az amihez speciálisabb orvosra van szükségem."


Nincs egzakt határ, ezt a fogorvos megmondja, hogy mit vállal be, és mit nem. A műtétes dolgokat és fogszabit azért szinte mindig szakorvos szokta végezni.

2019. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!