Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi történik, ha nem használom...

Mi történik, ha nem használom a gumit a fogszabályzón?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pár napja tették fel a fogszabályzómat és legnagyobb "örömömre" baromira elől van. (Felső 3as és alsó 2es fog). Már simán a beszédnél is baromira látszik és a doki azt mondta csak evéshez és fogmosáshoz vegyem ki, legyen fent kb 20-22 órát. Már dolgozom, szóval hétköznapokon talán még nem is akkora gond, munkahelyen elücsörgök benne, de ha megyünk valahova, buli, akármi, akkor baromi gáznak érzem. :(

Nem merek mosolyogni, mert iszonyú gáz.

Az lenne a kérdésem, hogy történik-e valami olyankor, hogy ha alapvetően hordom mindennap a gumit, csak havi 2-3x kiveszem 4-5 órára? Szóval akkor "csak" kb ilyen 18 órát lenne bent vagy 17-et. Mondta a dokim, hogy enélkül jóval lassabban lsz változás, szóval az én érdekem nyilván, de az is visszaveti a fejlődést, ha havi néhányszor kiveszem pár órára?

Előre is köszi a tapasztalatokat.



2019. aug. 29. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Milyen gumit szedsz le rola??
2019. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kaptam 3 zacskónyi ilyen kis gumit. Vagyis gumigyűrűt vagy nem tudom mi a pontos neve. Össze kell kötnöm vele a felső és az alsó fogamat.
2019. aug. 29. 14:05
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Es azt miert neked kell csinalni? Jo isten.. TB alapon csinaljak a fogszabalyzod?
2019. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van neked egyáltalán fogszabályzód...? Ez nem azon múlik, hogy TB alapon vagy nem TB alapon csináltatod... Egyébként magán orvosnál csináltattam, porcelán színű a fogszabályzóm, szimplán nem úgynevezett "önligírozó" a készülék, ezért kell gumizni. Így 350ezerbe fájt, a másik dupla ennyi lett volna..

Nézz utána, rengeteg embernek össze kell gumiznia a felső és alsó fogát, az én ismerősi körömben 5 fogszabályzós van, mind gumizza, ilyenek a hagyományos fogszabályzók, TB ide vagy oda.

A kérdésemre szeretnék választ kapni, attól aki érdemben is hozzá tud szólni..

2019. aug. 29. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Van fogszabalyzom, de az enyem sajnos nem 350 ezer volt. :(
2019. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Az történik, hogy nem lesz hatásos a kezelés, és ablakon kidobott pénz volt a 350 ezer forint. Ha eldontotted, hogy normális fogsort akarsz, akkor tegyél is meg érte mindent,amit a doktor mond.
2019. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Most tényleg azért mert a havi 30 napból "csak" 28 napon van bent 0-24-ben a gumi és a maradék két napon 17 órát, már hatástalan az egész? Ennyit számítana az a 2x 4-5 óra?? :(

Na mindegy az aktiválásnál rákérdezek a dokinál.

2019. aug. 31. 12:40
 8/8 anonim válasza:
A kis gumik azért kellenek hogy a fogakat egy megadott irányba mozgassák. Ha nem hordod, kb. 2-3 mmt mozdul vissza 24h alatt, míg ugyanennyit mozdul előre egy hét alatt. Ha el sem kezded hordani, nem fog semmit sem javulni.
2019. okt. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!