Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínygulladásra kinek mi vált be?

Ínygulladásra kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. két és fél hete elmentem a fogorvosomhoz mert felül az utolsó fogaknál fájdalmat éreztem, de határozottan úgy mintha az ínyem lenne a ludas nem a fogam.

Az orvos meg is erősítette, hogy gyulladt az ínyem, illetve van egy seb is rajta (? Én ezt nem láttam egyáltalán). Bekente valamivel és azt mondta szájvízzel öblögessek minden nap, el fog múlni.

Pár napra jobb lett, aztán most ismét fáj.. csalódva az SZTK-s rendelésben tegnap egy magánorvost kerestem fel. Ő már semmilyen sebet nem látott, sőt azt mondta egyáltalán nem vészes a gyulladás igaz kicsit vérzik az íny. Szintén bekente és utamra bocsátott.


Szóval itt vagyok, az ínyem folyamatosan fáj/szúr és tanácsot kérnék, kinek mi vált be? Ha már az orvosok nem sok okosat mondtak:)


Corsodyl, illetve Gingisol plusz már próbálva ezek nem segítettek sajnos. FOkozottan figyelek a fogselymezésre is, valamint fogköztisztító kefét is vettem mert úgy olvastam hátsó fogaknál az jobb... na ömlött belőle a vér amikor azzal csináltam (pedig nem erőltettem a fogak közé akkorát vettem amekkora kell). Elvileg ha gyakran tisztítom ezzel a kefével kevésbé lesz gyulladt és nem fog ennyire vérezni... nem tudom el vagyok keseredve :(



2019. aug. 29. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Cserszömörcés szajviz!
2019. aug. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szájvíz még esetleg szódabikarbónát rakhatsz rá pár percre, aztán vízzel öblögess, plusz gyakoribb fogmosás
2019. aug. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha valaki még erre tévedne.. Ne hagyjátok magatokat rábeszélmi hogy minden rendben a foggal miközben fáj.

Nekem mostanra derült ki hogy hatalmas tályog miatt volt/van a fájdalom, csütörtökön műtenek..

2019. okt. 14. 14:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Kőszönjük a figyelmeztetést! Jobbulást!
2019. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!