Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Be volt gyulladva a gyökércsúc...

Be volt gyulladva a gyökércsúcs a fogamnál. A doki gyógyszeres tömést tett bele, de azt mondta jövő csütörtökön véglegesen betömi ha nem fáj. Most is eléggé fáj. Ki fogja akkor így húzni, vagy még megpiszkálja csütörtökön?

Figyelt kérdés

Tegnap ( pénteken) is fájt miután kijöttem a dokitól meg ma is, de napközben elviselhető volt ma, viszont most estére kegyetlenül elkezdett fájni.

Először azt gondoltam az ínjekciók helye fáj,de szerintem nem, mert ráharapásnál is fáj.

Mi lesz akkor így a foggal?


2019. aug. 31. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ijesztgetni akarlak, de amelyik fognál már a gyökércsúcs gyulladt, meg körülötte a szövet/csont is megsínylette, ott a rezekciót szokták alkalmazni fogmegtartás miatt, vagy egyszerűen kihúzzák.


Nekem gyökérkezelt fogam 1 év után kezdett el fájni, röntgen is volt róla, kivette a tömést, kipucolta, csak fájt, mondom húzza ki, nincs kedvem szarakodni vele hetekig, mellette meg szedhettem volna a cataflamot állandóan mert csak az nyomta el a fájdalmat.


Ha fájna továbbra is, akkor jelezni kell neki, mert újból kitisztíthatja, és vártok amíg javul.

2019. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tipikus jele, hogy tényleg nincsennek rendben a dolgok, ha a fog koccintásra, nyomásra vagy harapásra fáj. Ezen még akár lehet segíteni a gyökéridegeléssel, de meglehet, hogy csak a reszekálás segít, ha nem reagál jól a gyökértömésre. Nagyon sok embernek meg szokott maradni a foga, remélem neked is hasonló lesz
2019. dec. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!