Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökércsúcs rezectio utáni...

Gfgfggf kérdése:

Gyökércsúcs rezectio utáni ciszta?

Figyelt kérdés

Most voltam fogorvosnál, és amelyik fogamon rezectio-t csináltak, megint lett egy ciszta, nem ott ahol elsőnek, talán lentebb ha jól gondolom, fogorvosom azt mondta, hogy most már húzni kell, de megnézettem mással is, lehetséges, hogy megcsinálják megint ezt, vagy kitisztítják/kikaparják a cisztát, vagy tényleg csak húzás a megoldás ennél?


Az lehet, hogy a ciszta át terjedjen a mellette lévő fogakra? csak a cisztás fogam ínye fáj, a többié sztem rendben van, de nyilván a röntgen mondja majd meg



2018. okt. 13. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Átterjedhet a többi fogadra oly módon, hogy a növekvő ciszta kiterjed a szomszédos gyökércsúcsokra is. Ennek következtében azon fogak is elhalnak.

Meg lehet csinálni a műtétet újra.

Ha első műtét után nem gyógyult meg, érdemes a második előtt a gyökértömést is kicserélni.

Ha ezután sem tud, meggyógyulni, még mindig ki lehet húzni a fogat.

2018. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem januárban rezekàltàk a fogam és egy hete újra megjelent egy fehér dudor a seb alatt picivel. Ez akkor nekem is ciszta lehet?kiújult? Már készítem magam,hogy ki kell húzni a fogat...
2019. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!