Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állkapocs elmozdulás korrigálh...

Állkapocs elmozdulás korrigálható?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a fogaim nagyon zsúfoltak, a bal metsző fogam ki is áll. Emiatt nem rendesen zár a két fogsorom. Na most az a helyzet hogy emiatt a rossz illeszkedés miatt az alsó állkapcsom kimozdult jobbra. A fogak közti középvonal elvan csúszva kábé 1 fognyival. Engem ez borzasztóan idegesít mert így teljesen asszimetrikus az arcom. Az lenne a kérdésem ez visszacsinálható e valamilyen úton módon fogszabályzóval? 18/F

2019. szept. 4. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A fogszabályzó csak a fogakat tudja helyretenni, elmozdult állkapcsot nem. Halottnak a pacemaker...
2019. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom. Csak ugye ha már rendesen illeszkedik a 2 fogsor akkor utána egy idő után nem áll vissza a rendes állapotába az áll?
2019. szept. 4. 19:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez így is van, ha viszont nem a fogaiddal van a baj, hanem az állkapcsoddal, a fogszabályzónak az égvilágon semmi értelme.
2019. szept. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy olvastad e a leírást, de a fogaimmal van a probléma, emiatt alakult ki ez.
2019. szept. 4. 19:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor viszont rosszul fogalmaztad meg a kérdést. Ha a fogaiddal van elsődlegesen a gond, az állkapcsoddal semmi baj nincs.

Ebben az esetben nyilván fogszabályzó lesz a megoldás.

2019. szept. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaidat!
2019. szept. 4. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet az előttem szólókkal, mert az állkapocs helyzetét/harapást is lehet fogszabályzóval korrigálni. Nekem mélyharapásom van, amit fogszabályzóval hoznak rendbe.

Illetve a fogorvosom pl. bulldogharapást is helyrehozott fogszabályzóval és annak a gumizásával.

Szóval ne aggódj, a te problémádat is meg lehet oldani véleményem szerint.

(nekem sincs teljesen középen a középvonalam sem)

2019. szept. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Fhu ez bíztató. Köszönöm szépen!
2019. szept. 20. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!