Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfogat lehet/érdemes...

Bölcsességfogat lehet/érdemes szabályoztatni alsó fogsoron?

Figyelt kérdés

Ha előtte van egy kihúzott fog általi hatalmas hely, tehát tudna előrébb mozdulni, lehet rá erősíteni bármilyen brekettet/gyűrűt, abban az esetben, ha még nincs teljesen előbújva?(bár íny leégetését követően ez már nem jelent problémát gondolom) És van elég ereje ahhoz a fogszabályzónak, hogy egy ekkora fogat elmozdítson?

21 éves vagyok, tehát még viszonylag könnyebben szabályozható korban.



2014. máj. 23. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Bölcsesség fogat max húznak, a fogszabályzó miatt nem tudnád mosni, elszuvasodna.
2014. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel egyetlen fogra sem lenne szabad fogszabályzót rakni, hiszen azt sem tudod mosni addig!

Idő közben egyébként találtam amerikai oldalakat, ahol a bölcsességfogat is szabályozzák...de itthon még mindig az a divat, hogy "jajj bölcsességfog, szabaduljunk tőle!" Pedig sok esetben hasznos is lehet. (és most nem arra gondolok, mikor teljesen vízszintesen jön ki...ekkor természetesen ki kell húzni)

Egy hangyányival több figyelmet és ügyesebb mosási technikát érdemel és akkor kutya baja sem lesz.

És itt pedig a kép:

[link]

2014. máj. 23. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ismertem olyat, akinek előrébb húzták, pont ugyanezért, régebben kihúzott fogak miatt. Mondjuk nem gyakran csinálják, az tény, és abban igaza van az elsőnek a bölcsességfogak általában romlékonyabbak, sokaknak pl. már lyukasan nő ki, meg ugye nehezebb tisztítani.

Szóval elég erős hozzá a fogszabályzó, mondjuk ha nagy a rés előtte, akkor valószínűleg sokáig tart majd. De a legjobb, ha elmész több orvoshoz (az első konzultáció ált. ingyenes), és ők megmondják ezt lehet-e a te fogaidból, vállalják-e.

2014. máj. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
50%
Bölcsességfoggal nem raknak fogszabályzót hanem kiműtik OKOSKA
2014. máj. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazán köszönöm a stílust! Láttad a képet?!
2014. máj. 25. 09:00
 6/7 Rayna ***** válasza:

Hát ezt szerintem fogorvosodtól érdeklődd meg, de szerintem lehet hogy meg lehet oldani.


Nekem amúgy olyan szempontból szerencsés a helyzetem, hogy fölül még kiskoromba kihúztak 2 maradandó fogamat, így aránylag szépen tudtak később kinőni bölcsességfogaim.

Alul viszont ki se tudtak volna nőni, így azokat kiműttettem épp nemrég.

Én is fogszabályzót szeretnék (mellékesen: 22 éves vagyok), s azt mondta fogorvosom, hogy alsókat kell kiszedni mindenképp, fölsők viszont "elvannak" ott, lehet velük szabályoztatni. Így azok maradnak.

2014. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Romlékonyabbak a bölcsességfogak, és így is nehéz tisztítani, mivel nagyon hátul vannak. Nem mellesleg szanaszét b. szná a szádat belülről a brekett. Utolsó brekett pedig amúgy is csak az utolsó előttiig raknak brekettet.
2014. máj. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!