Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosi fúróba milyen...

A fogorvosi fúróba milyen folyadék van?

Figyelt kérdés

Tegnap gyökérkezelték a fogam, bal felső 1es. A szék le volt engedve, hogy a fejem egy kicsit lejjebb volt, mint a lábam. Ahogy elkezdett fúrni és a fúró elkezdte kinyomni az a "vizet", pont telibe belement a bal oldali orrlukamba. Le is kellett állni, mert konkrétan hirtelen elkezdtem fulladozni.

Este ahogy kezdett az érzéstelenítés kimenni, éreztem, hogy mintha valami szúrná az orrom a bal oldalon. Tele van váladékkal és még ma se múlt el, ugyanolyan furcsa fájdalom van benne és váladék. Ez lehet attól a folyadéktól? Másra nem tudok gondolni, ilyen még sosem történt velem...


2019. szept. 11. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sima viz van benne, engem is mindig arcon-orron-szemen csap.
2019. szept. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A fúrót - mivel magas fordulatszámú - hűteni kell, tudtommal vízzel. Annyit el tudok képzelni, hogy mivel fogászati fúró, hogy nem sima vízzel hűtik, hanem fertőtlenítős, talán Neomagnolos vízzel. A Neomagnol pedig klór tartalmú tabletta (kb. mint a hypo, csak sokkalta enyhébb - annyi százalékos a klór tartalom, ahány tbl-t feloldottak benne) Ha pedig ilyen víz folyt az orrodba, az irritálhatja a nyálkahártyát.

Vagy a fogászaton kérj segítséget (ott, ahol történt az eset), vagy a körzetitől, ha nem lesz jobb.

2019. szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek :) Remélem elmúlik :)
2019. szept. 11. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Valóban "csak" víz. Hogy mitől szúrhat, fogalmam sincs.
2019. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Sima csap víz.Ne komplikáljátok már túl .

A fúró,és a fog hűtésére szolgál .

2019. szept. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már sokkal jobb a helyzet, ha nyomkodom még szúr úgyhogy nem nyomkodom :) Viszont az is eszembe jutott még, hogy lehet a gyökérkezelést érzem? Mert ugye pont az a fog volt, ki tudja belül meddig megy fel az érzet....

Na mindegy, lényeg hogy múlik :)

Köszönöm a válaszokat!

2019. szept. 12. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!