Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után hány...

Bölcsességfog műtét után hány hétig normális a fájdalom?

Figyelt kérdés

2019. szept. 16. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hétig fájt kb, de napról napra egyre jobb lett.Az első pár napba vettem be csak fájdalomcsillapítót,hogy tudjak aludni.Összesen 4-et távolítottak el egyenként és a legvégére már gyógyszert se használtam.
2019. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is kb egy hétig fájt. De attól se ijedj meg, ha néha hetekkel utána is belenyilall a fájdalom, mondjuk nekem műtötték mert ki sem nőtt. A fogorvosom azt mondta normális, mert a csontban lévő lyuknak 6 hónap kell mire begyógyul, és a fogaim is helyezkedtek utána ugye miután eltűnt a "nyomás" róluk.
2019. szept. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A korábbi válaszok helytállóak. Kb. egy hét a felületi gyógyulás, az első pár napban erősen fájhat, aztán további néhány nap alatt ez fokozatosan megszűnik. A teljes gyógyulás kb. fél év, vagy akár még több, de ebből szinte biztos, hogy semmit sem fogsz észrevenni már.
2019. szept. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első nap kicsit fájt, majd elmúlt a fájdalom. Utána csupán figyelni kellett étkezésnél, nehogy ráharapjak.

Közel 50 évesen, az elmúlt időkben több fogamat távolították el, három volt, ami néhány napig fájt, a többi csak aznap. A legrosszabb a két első nagy metszőfog volt. Mindkét esetnél rettentő fájdalom volt a húzás és utána is fájt 1-2 napig. Hozzá kell tennem, be voltak gyulladva, így kevésbé hatott a fájdalomcsillapítás.

12 éves fiamnak nemrég húzták ki a leghátsó fogát (még nem bölcsesség fog). Nagyon bátran viselkedett, pedig alig akart kijönni a fog. Másnapra, mikor mentünk kontrollra már kutya baja nem volt! Lelkesen hozta magával megmutatni a lego készletet, amit fájdalomdíjként kapott. :-) Azt mondta a szájsebész prof. táltos a gyerek, dupla bölcsesség fogai vannak, azaz mindegyikből kettő jön majd ki, mutatta a röntgenfelvételen. Avval megfog szenvedni majd a későbbiekben. Mivel most kihúzta az egyik leghátsót, az ott kinövők előrébb fognak jönni, azok nem fognak problémát okozni. Ami igen, abban majd ő segít.

2019. szept. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!